Jesteś w: Strona główna » Finanse Osobiste » Emerytury


Nowoczesna ostrzega przed obniżaniem wieku emerytalnego

13.01.2016 09:19  Emerytury
Nowoczesna ostrzega przed obniżaniem wieku emerytalnego Nowoczesna ostrzega przed obniżaniem wieku emerytalnego. Wczoraj w Sejmie odbyło się wysłuchanie publiczne w sprawie prezydenckiego projektu, zakładającego, że kobiety będą mogły przejść na emeryturę od 60. roku życia, a mężczyźni - od 65.

Posłanka Nowoczesnej Joanna Augustynowska mówiła w radiowej Jedynce, że zamiast tych zmian rząd powinien zachęcać Polaków do dłuższej pracy, a także zastanowić się jak poprawić sytuację na rynku pracy i kondycję służby zdrowia.

Wszystko po to, by wydłużyć wiek, w którym można pracować. "Proszę zobaczyć - najbogatsi ludzie świata uwielbiają pracować. Myślę, że powinniśmy w tym kierunku pójść" - argumentowała.

Joanna Augustynowska mówi, że nieznane są koszty rządowych zmian. Z wyliczeń Nowoczesnej wynika, że będzie to 40 miliardów złotych w ciągu kadencji, ale to dane na dzień dzisiejszy, Gdy te przepisy wejdą w życie, emerytów będzie przybywać - mówi posłanka. Dlatego teraz trudno oszacować koszty - dodała.

W prezydenckim projekcie zaproponowano dobrowolność. Polacy będą sami mogli wybrać czy przejść wcześnie na emeryturę, czy pracować na dłużej, na zasadach wprowadzonych przez poprzednią koalicję.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste