Jesteś w: Strona główna » Finanse Osobiste » Emerytury


Od poniedziałku doradcy emerytalni w każdym oddziale ZUS

02.07.2017 10:44  Emerytury
Od poniedziałku doradcy emerytalni w każdym oddziale ZUS Od jutra we wszystkich oddziałach ZUS będą dyżurować doradcy emerytalni. Specjalnie przeszkolone osoby będą przekazywać informacje dotyczące dokumentów niezbędnych do uzyskania emerytury, zasady wyliczania jej wysokości i w oparciu o dane z konta emerytalnego w ZUS wyliczą prognozowaną wysokość świadczenia w zależności od momentu zakończenia aktywności zawodowej - wyjaśnia w rozmowie z IAR Wojciech Andrusiewicz - rzecznik prasowy ZUS.

Dodaje, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje się w ten sposób do wchodzącego w życie 1 października tego roku obniżonego wieku emerytalnego - do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn.

Wojciech Andrusiewicz zaznaczył, że chodzi o to, by decyzja o przejściu na emeryturę była świadoma, by zainteresowani wiedzieli czego mogą się spodziewać. Podkreślił, że trzeba pamiętać, iż każdy dodatkowy rok pracy podnosi świadczenie. Obecnie bowiem emerytura wyliczana jest w taki sposób, że dzieli się wszystkie zgromadzone składki przez średnie dalsze trwanie życia na emeryturze.

Na pewno opłaca się, jeśli stan zdrowia nam na to pozwala, przedłużyć aktywność zawodową i otrzymać wyższe świadczenie - zaznaczył Wojciech Andrusiewicz. Przypomniał, że od maja w oddziałach Zakładu w Zabrzu i II Oddziale ZUS w Warszawie prowadzony był pilotaż usług doradców emerytalnych. Zainteresowanie było bardzo duże. Skorzystało ponad 6 i pół tysiąca osób.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste