Podsumowanie miesiąca na rynku funduszy emerytalnych (październik 2017)

07.11.2017 12:40  Emerytury
Podsumowanie miesiąca na rynku funduszy emerytalnych (październik 2017) Październik był nieco lepszym miesiącem od poprzedniego dla warszawskiej giełdy, głównie za sprawą solidnych danych płynących z polskiej gospodarki. Na warszawskim parkiecie nadal panuje „kapryśna” hossa – rosły notowania blue chipów, a traciły małe i średnie spółki. Indeks szerokiego rynku WIG po wrześniowej stracie -1,1%, zyskał +0,9%.

Na ten rezultat wpłynęły głównie rosnące notowania spółek o największej kapitalizacji zgrupowanych w indeksie WIG20 (+2,9%). Słabiej natomiast poradziły sobie małe i średnie spółki. Indeks mWIG40 stracił -2,3%, a sWIG80 po raz siódmy z rzędu odnotował ujemny wynik (-5,2%). Niemniej jednak od początku roku indeks WIG wzrósł już aż o +25,3%.

Na światowych giełdach w październiku również dominował kolor zielony, globalny indeks MSCI zyskał +1,8% Przyczyniły się do tego m.in. ożywienie w strefie euro oraz zaskakująco dobre dane płynące z głównych gospodarek świata. Wzrosty nie ominęły również rynków wschodzących, indeks MSCI EM po wrześniowej stracie -0,5%, zyskał aż +3,5%. Świadczy to o pozytywnym sentymencie zagranicznych inwestorów wobec emerging markets. 

Kontynuacja hossy na warszawskim parkiecie, wsparta głównie solidnymi danymi płynącymi z polskiej gospodarki znalazła swoje odzwierciedlenie w wynikach zarządzania Otwartych Funduszy Emerytalnych.
 
Więcej informacji w załączniku

Analizy Online SA

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste