Jesteś w: Strona główna » Finanse Osobiste » Emerytury


Raport podsumowujący rynek funduszy emerytalnych w sierpniu

06.09.2017 12:31  Emerytury
Raport podsumowujący rynek funduszy emerytalnych w sierpniu Sierpień okazał się być znacznie lepszym miesiącem dla warszawskiej giełdy od poprzedniego. Indeks szerokiego
rynku WIG zyskał solidne +3,8% zbliżając się do historycznych szczytów z 2007 r., głównie dzięki rosnącym notowaniom spółek o największej kapitalizacj zgrupowanych w indeksie WIG20 (+6,0%).

Na tak dobre wyniki wpłynęły pozytywne dane płynące z polskiej gospodarki oraz optymistyczne nastroje inwestorów wobec emerging markets, w tym także Polski. Nie wszędzie było jednak tak dobrze. Indeks odzwierciedlający koniunkturę na światowych rynkach akcji MSCI World AC wzrósł zaledwie o +0,17%.

Było to spowodowane ucieczką inwestorów do tzw. „bezpiecznych przystani” w obliczu widma konfliktu z Koreą Północną. Kontynuacja hossy na warszawskiej giełdzie znalazła swoje odzwierciedlenie w wynikach zarządzania Otwartych Funduszy Emerytalnych (OFE).
 
Wyniki funduszy emerytalnych

W sierpniu wszystkie OFE wygenerowały dodatnią stopę zwrotu. Średnia wyniosła +2,3% i była wyższa od analogicznego rezultatu funduszy akcji polskich o uniwersalnej strategii o +0,4 pkt proc. Przeciętne wyniki od początku roku przekroczyły +18%. Po raz kolejny liderem został Pekao OFE (+2,7%), tym razem jednak ex aequo z OFE PZU „Złota Jesień” (+2,7%). Najsłabiej wypadł natomiast MetLife OFE z wynikiem +1,9%. 

Więcej informacji w załączniku
 
Analizy Online

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com
finanse_osobiste