Ruszyła druga edycja programu Senior Plus

28.11.2017 12:38  Emerytury
Ruszyła druga edycja programu Senior Plus Ruszyła druga edycja programu "Senior Plus". W przyszłym roku na budowę placówek dziennego pobytu i klubów dla osób starszych zostanie przeznaczonych 80 milionów złotych - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Wyjaśniła, że z tych środków mogą korzystać samorządy aby przygotować obiekty na domy dziennego pobytu "Senior plus".

Na ten cel samorządy mogą otrzymać dofinansowanie do 300 tys. złotych. Jeśli samorząd będzie uruchamiał klub seniora może otrzymać 150 tysięcy złotych. Dofinansowany zostanie też koszt pobytu korzystających z domów dziennego pobytu. Na jednego uczestnika przypadnie 300 złotych. W klubach seniora zaś na jednego uczestnika przypada 200 złotych.

Wiceminister rodziny i pracy Elżbieta Bojanowska zwróciła uwagę, że w sytuacji starzejącego się społeczeństwa polityka wobec osób starszych jest jednym z priorytetów. Stąd resort wychodzi z pakietem programów skierowanych dla osób starszych, na które w przyszłym roku przeznaczy około 150 milionów złotych. Pieniądze te skierowane zostaną z jednej strony do osób starszych aktywnych poprzez organizacje pozarządowe, z drugiej zaś na program "Senior Plus" i program "Opieka 75 Plus", który także ruszył dzisiaj.

Minister Bojanowska zaznaczyła, że program "Senior Plus" cieszy się dużym zainteresowaniem samorządów. Wyjaśniła, że kluby i domy dziennego pobytu zapewniają seniorom między innymi usługi socjalne, posiłek, rehabilitację, zajęcia edukacyjne i aktywność ruchową.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste