Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU


W Rosji demonstracje przeciwko reformie emerytalnej

02.09.2018 18:52  Emerytury
W Rosji demonstracje przeciwko reformie emerytalnej W Rosji odbyły się demonstracje przeciwko rządowej reformie emerytalnej. Najwięcej demonstrantów zebrało się w Moskwie. Większość dzisiejszych akcji protestacyjnych zorganizowała Komunistyczna Partia Rosyjskiej Federacji, ale uczestniczyli w nich również przedstawiciele innych partii zaliczających siebie do opozycyjnych.

W Moskwie przeciwko reformie emerytalnej demonstrowało kilkanaście tysięcy ludzi. W Petersburgu i Kursku w protestach uczestniczyło po mniej więcej tysiąc osób. W innych większych miastach protestowało zazwyczaj po kilkaset ludzi. Demonstranci trzymali plakaty wzywające do dymisji prezydenta Władimira Putiba i do zaprzestania reformy, która wydłuża okres pracy Rosjan przed przejściem na emeryturę.

Za tydzień w Rosji odbędą się demonstracje przeciwko reformie emerytalnej, do których wezwał opozycjonista Alaksiej Nawalny. Kilka dni temu został on skazany na 30 dni aresztu i osobiście nie będzie mógł uczestniczyć w proteście.
Forsowana przez rząd reforma emerytalna wywołała niezadowolenie dużej części Rosjan. Zdaniem komentatorów, władze to dostrzegły i próbują uspokoić nastroje. W mijającym tygodniu w specjalnym orędziu do narodu prezydent Władimir Putin zapowiedział złagodzenie skutków reformy.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste