Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Energetyka

Definitywny koniec projektu w Keasong?

14.02.2016 07:47  Energetyka
Definitywny koniec projektu w Keasong? Amerykańskie dolary zamiast do robotników trafiały do połnocnokoreańskiego programu rozwoju broni nuklearnej. Tak uważa południowokoreański minister ds. zjednoczenia. Korea Południowa wycofała się ze wspólnego projektu parku technologicznego w Kaesong.

W wywiadzie telewizyjnym południowokoreański minister ds. zjednoczenia Hong Yong-pyo stwierdził, że 70 procent funduszy, które dzięki strefie w Kaesong trafiało na Północ, było wykorzystywane do rozwoju programu jądrowego bądź zakupów towarów luksusowych. Minister dodał, że północnokoreańscy robotnicy opłacani sią gotówką w dolarach amerykańskich, ale ostatecznie pieniądze te nie trafiają do nich.

Korea Południowa zawiesiła udział ponad 120 firm w parku technologicznym w Kaesong. W odpowiedzi na ten krok Pjongjang wydalił ze strefy obywateli Południa, a także zamroził należące do nich fundusze.

Specjalna strefa ekonomiczna w Kaesong powstała w 2004 roku. Pracowało w niej ponad 50 000 robotników z Północy. W ubiegłym roku na opłaty i pensje pracowników przekazano na Północ 110 mln dolarów.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes