KE zatwierdziła polski program wspierania energii z OZE

13.12.2017 13:29  Energetyka
KE zatwierdziła polski program wspierania energii z OZE Komisja Europejska zatwierdziła polski program wspierania energii ze źródeł odnawialnych. Bruksela zgodziła się też zmniejszyć obciążenia finansowe nałożone na przedsiębiorstwa w sektorach energochłonnych.

Program, którego wartość szacuje się na 40 miliardów złotych, zakłada, że producenci energii ze źródeł odnawialnych otrzymają pomoc państwa. Komisja dała zielone światło, bo uznała, że jest to zgodne z unijnymi zasadami dotyczącymi przyznawania wsparcia publicznego.

Ta decyzja ma przyczynić się do osiągnięcia unijnych celów energetycznych i klimatycznych. "Program zwiększy odsetek zielonej energii w polskim koszyku energetycznym i umożliwi przechodzenie do niskoemisyjnej produkcji energii" - napisała w oświadczeniu komisarz do spraw konkurencji Margrethe Vestager.

Program wsparcia energii ze źródeł odnawialnych jest finansowany z dodatkowej opłaty nakładanej na konsumentów energii. Polska przesłała Komisji plan zmniejszenia tej opłaty nakładanej na odbiorców energochłonnych. Bruksela zatwierdziła pomysł uznając, że nie ma zagrożenia dla konkurencji na rynku.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes