Kongeneracja rozbudowuje sieć ciepłowniczą we Wrocławiu za ponad 11 mln zł

10.10.2018 17:53  Energetyka
Kongeneracja rozbudowuje sieć ciepłowniczą we Wrocławiu za ponad 11 mln zł Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kongeneracja, należący do PGE Energia Ciepła, uruchomi nową sieć ciepłowniczą w północnej części Wrocławia na osiedlu Zawidawie za ponad 11 mln zł, podała Polska Grupa Energetyczna (PGE). 

"Stawiamy na rozwój każdego z naszych trzech zakładów produkcyjnych. Całkowite nakłady, jakie planujemy w najbliższym czasie przeznaczyć na rozbudowę sieci ciepłowniczej we Wrocławiu i Gminie Siechnice, wyniosą ok. 16 mln zł. Skorzystają na tym przede wszystkim mieszkańcy wrocławskiej aglomeracji, którzy dzięki naszym inwestycjom będą oddychać czystszym powietrzem" - powiedział prezes Kogeneracji Piotr Frąszczak, cytowany w komunikacie. 

Inwestycja zostanie w dużej mierze sfinansowana przy wsparciu z Funduszy Europejskich, z Programu "Infrastruktura i Środowisko 2014-2020". 

Budowa nowej sieci ciepłowniczej o długości ok. 8 km na wrocławskim Zawidawiu potroi zasięg sieci na tym osiedlu oraz da możliwość podłączenia się do sieci tamtejszym mieszkańcom oraz podmiotom użyteczności publicznej, podano również. Kolejne etapy rozbudowy sieci planowane są na lata 2019 - 2020. Obejmą one odcinki do ulicy Stoczniowej i do ulicy Zatorskiej, podano w materiale. 

Rozbudowa sieci ciepłowniczej w aglomeracji wrocławskiej jest elementem Strategii Ciepłownictwa Grupy PGE, za realizację której odpowiada spółka PGE Energia Ciepła.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

ISBnews

 

Notowania PGE
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes