ME i MR: Ustawa ws. cen energii elektrycznej obejmuje także rolników

01.08.2019 11:36  Energetyka
ME i MR: Ustawa ws. cen energii elektrycznej obejmuje także rolników Minister energii Krzysztof Tchórzewski i minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podpisali stanowisko, zgodnie z którym przepisy ustawy dotyczącej utrzymania cen energii elektrycznej na poziomie z 2018 r. obejmą także osoby prowadzące działalność rolniczą.

"Rolnicy to też małe i mikroprzedsiębiorstwa. Większość rolników korzysta dziś z taryfy G, ale coraz więcej z innych taryf np. C, co oznacza, że pobór energii jest rozdzielony na gospodarstwo domowe i działalność rolną. Ta grupa może również z tych przepisów skorzystać" - powiedział Ardanowski podczas konferencji prasowej.

Przepisy obejmą rolników, którzy mają inne taryfy niż G (przeznaczoną dla gospodarstw domowych).

Rozporządzenie w katalogu warunków kwalifikujących do uznania za przedsiębiorcę zawiera wyłącznie fakt prowadzenia działalności gospodarczej oraz wielkość podmiotu. Wśród warunków nie ma rodzaju prowadzonej działalności, zaznaczono w stanowisku.

Zobacz także: W II kwartale br. Eesti Energia osiągnęła zysk w wysokości 9,4 mln euro

Wczoraj Sejm przyjął nowelizację ustawy dotyczącej cen prądu, zgodnie z którą termin składania oświadczeń, na podstawie których z przepisów ustawy mogą skorzystać mikro i małe przedsiębiorstwa, przedłużono do 13 sierpnia.

"Dlatego jeśli ktoś złożył oświadczenie po [dotychczasowym] terminie, będzie ono ważne" - wyjaśnił Tchórzewski.


ISBnews


  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
SARE SA, Dariusz Piekarski - Prezes Zarządu, #320 ZE SPÓŁEK   Piłka nożna to nie jest sport, to religia
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes