Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

ME podpisało deklarację o wzmocnionej współpracy z Departamentem Energii USA

09.11.2018 10:05  Energetyka
ME podpisało deklarację o wzmocnionej współpracy z Departamentem Energii USA Ministerstwo Energii podpisało z Departamentem Energii USA wspólną deklarację o wzmocnionej współpracy w zakresie bezpieczeństwa energetycznego, podał resort.

"Pozwoli to zmniejszyć zależność energetyczną naszego kraju od Rosji na rzecz budowy nowego zdywersyfikowanego portfela dostaw gazu ziemnego w oparciu m.in. o dostawy z kierunku amerykańskiego" - czytamy w komunikacie.

W deklaracji mowa jest o energetyce jądrowej, bezpieczeństwie dostaw gazu oraz cyberbezpieczeństwie.

"Wizyta w Polsce sekretarza Ricka Perry otwiera w praktyce nowy rozdział w naszych relacjach i stanowi doskonałą okazję do wypełnienia konkretną treścią idei strategicznego dialogu energetycznego USA i Polski" - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski, cytowany w komunikacie.

Minister energii rozmawiał z sekretarzem Rickiem Perrym o możliwościach współpracy polsko-amerykańskiej w zakresie rozwoju polskiego projektu jądrowego. Zgodnie z założeniami strategicznymi Ministerstwa Energii, ma on stanowić nowy istotny komponent przyszłego polskiego miksu energetycznego, podano także.

ISBnews

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes