MŚ przedłużyło PGNiG koncesję na wydobycie gazu ze złóż Przemyśl i Buszkowiczki

28.06.2019 08:53  Energetyka
MŚ przedłużyło PGNiG koncesję na wydobycie gazu ze złóż Przemyśl i Buszkowiczki Minister Środowiska przedłużył koncesję dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) na wydobywanie gazu ziemnego z części złoża Przemyśl oraz ze złoża Buszkowiczki, podał resort. 

"Minister Środowiska w dniu 25 czerwca br. podpisał decyzję przedłużającą koncesję udzieloną na rzecz spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA na wydobywanie gazu ziemnego z części złoża Przemyśl oraz na wydobywanie gazu ziemnego ze złoża Buszkowiczki. Dotychczasowy termin obowiązywania koncesji upływał 27 czerwca 2019 r. Decyzją Ministra koncesja została przedłużona do 31 grudnia 2037 r." - czytamy w komunikacie. 

Złoża Przemyśl i Buszkowiczki razem są największymi dotychczas udokumentowanymi złożami gazu ziemnego w Polsce. Według stanu na 31 grudnia 2017 r. zasoby wydobywalne wynoszą blisko 8 mld m3, zasoby przemysłowe 654 mln m3, natomiast wydobycie w roku kalendarzowym 2017 wyniosło 447 mln m3, podano także.  

Zobacz także: Moodys podniósł rating PGNiG do Baa2 z perspektywą stabilną

Na początku kwietnia prezes PGNIG Piotr Woźniak mówił, że liczy na usprawnienie procesu przyznawania koncesji w kraju, aby możliwe było co najmniej utrzymanie dotychczasowego wydobycia. Poinformował wówczas, że PGNiG czeka w tej chwili na rozpatrzenie wniosków na 26 koncesji, w przypadku których przekroczone są już terminy wynikające z kodeksu postępowania administracyjnego. W rekordowym przypadku jest to 940 dni. 

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 41,2 mld zł w 2018 r.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Albert "Longterm" Rokicki, #112 PYTANIA DO LONGTERMA (22.02.2019)   Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #40
 

Notowania PGNIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes