Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Energetyka

Niemcy emitują coraz więcej CO2.

20.03.2017 14:22  Energetyka
Niemcy emitują coraz więcej CO2. W Berlinie rozpoczęła się międzynarodowa konferencja poświęconą przemianom energetycznym "Berlin Energy Transition Dialogue 2017", której celem jest m.in. ochrona środowiska. Jak wynika z przedstawionego dzisiaj przez Federalny Urząd Ochrony Środowiska raportu, to właśnie Niemcy należą do największych trucicieli w Europie.

Walka z emisją dwutlenku węgla do atmosfery oraz problemy sektora energetycznego to główne cele organizowanej przez niemiecki rząd konferencji. Federalny Urząd Ochrony Środowiska opublikował dane z których wynika, że Niemcy w roku 2016 zamiast ograniczyć, ponownie podnieśli emisję dwutlenku węgla, tym razem o 4 miliony ton. Obecnie nasz zachodni sąsiad emituje rocznie do atmosfery 906 milionów ton tego gazu i jest to 2.5 raza więcej niż wynosi polska emisja.

Szefowa Urzędu Ochrony Środowiska Maria Krautzberger ma duże wątpliwości, aby Niemcom udało się do 2020 roku zredukować emisję CO2 o założone 40 procent w porównaniu do roku 1990. Dziennik "Die Welt" nazwał publikację tych danych w dniu rozpoczęcia konferencji - blamażem niemieckiego rządu.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes