Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Energetyka

Od 1 kwietnia będziemy nieco więcej płacić za gaz

17.03.2017 16:56  Energetyka
Od 1 kwietnia będziemy nieco więcej płacić za gaz Od 1 kwietnia wzrosną rachunki za gaz - dla klientów indywidualnych średnio nie więcej niż 1 procent. Rachunki dla największych klientów, czyli takich, którzy zużywają powyżej 25 mln m3 gazu, wzrosną o 8 procent.

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, która będzie obowiązywała do 30 czerwca tego roku dla największych klientów, a dla klientów detalicznych do końca roku.

"Zmiana taryfy PGNIG OD, zatwierdzona do 31 grudnia 2017 roku, oznacza wzrost cen paliw gazowych o 1,6%. Z uwagi na to, że zmianie nie ulegają ani stawki opłat abonamentowych, ani stawki opłat transportowych podwyżki średnich płatności są niższe" - napisano w komunikacie.

I tak na przykład wzrost średnich płatności w grupie W-1 (roczny pobór nie wyższy niż 3 350 kWh) wynosi 0,7%, zaś w grupach W-2 i W-3 - jeden procent.
URE wyjaśnia, że powodem wzrostu cen gazu jest utrzymujący się od połowy ubiegłego roku wzrost cen ropy naftowej i surowców ropopochodnych na świecie.

IAR

Notowania PGNIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes