Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Energetyka

P. Naimski o bezpieczeństwie energetycznym

13.06.2017 08:50  Energetyka
P. Naimski o bezpieczeństwie energetycznym Sekretarz stanu w kancelarii premiera Piotr Naimski mówił, że Polska jest na dobrej drodze, by złamać monopol Rosji w dziedzinie dostaw energii.

Pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej powiedział w Polskim Radiu 24, że służą temu takie projekty jak budowa gazociągu Baltic Pipe. Piotr Naimski dodał, że kilka dni temu w Waszyngtonie rozmawiał o możliwości sprowadzania gazu skroplonego z USA do Polski, co byłoby strategiczne nie tylko dla naszego kraju, lecz także innych państw Europy Środkowej. "Plan dywersyfikacji dostaw energii polski rząd realizuje w praktyce, co jest ważne dla całego regionu Europy Środkowej" - dodał Piotr Naimski.

Pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej zaznaczył, że spotkanie państw Trójmorza w Warszawie na początku lipca jest jednym z elementów polityki energetycznej Polski. Spotkanie ma być połączone z wizytą w Polsce prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Zdaniem Piotra Naimskiego, jest ono oznaką tego, że strategia upodmiotawiania Europy Środkowej wewnątrz Unii Europejskiej odnosi sukcesy.

Piotr Naimski dodał, że Polska, która dąży do złamanie monopolu energetycznego Rosji, powinna przygotować się na ewentualne działania odwetowe Moskwy, takie jak ataki hakerskie.

Kilka dni temu Polska podpisała memorandum z Danią w sprawie budowy gazociągu Baltic Pipe. Ma on umożliwić Polsce dostęp do złóż błękitnego paliwa na szelfie norweskim i transportowanie go stamtąd do Europy Środkowej. Jak poinformowała spółka Gaz-System, gazociąg Baltic Pipe może przesyłać błękitne paliwo już w październiku 2022 roku.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes