Premier M. Morawiecki - w Davos m. in. rozmowy o budowie Baltic Pipe

25.01.2018 05:48  Energetyka
Premier M. Morawiecki - w Davos m. in. rozmowy o budowie Baltic Pipe Przebywający z wizytą w szwajcarskim Davos premier Mateusz Morawiecki zapowiada w rozmowie z Polskim Radiem, że dziś będzie rozmawiał między innymi o szczegółach budowy gazociągu Baltic Pipe. Rurociąg, który ma połączyć Polskę przez Danię ze złożami norweskimi, ma także uniezależnić nasz kraj od dostaw błękitnego paliwa z Rosji.

Dziś w Davos polski premier spotka się z szefami rządów Danii i Norwegii - Larsem Lokke Rasmussenem i Erną Solberg. "Te kraje są już naszymi sojusznikami, ale czasami, a nawet bardzo często, diabeł tkwi w szczegółach. To o nich będziemy rozmawiać po to, żeby dojść do porozumienia w kontekście zarówno budowy tej rury gazowej Baltic Pipe, jak również żeby zbudować porozumienie w szeregu innych spraw, ważnych dla Europy" - podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem premier Mateusz Morawiecki.

W specjalnym wywiadzie dla Polskiego Radia premier mówi także o piątkowo-sobotniej wizycie w Polsce amerykańskiego sekretarza stanu Rexa Tillersona. Szef rządu recenzuje również projekt zmian w szkolnictwie wyższym, przygotowany przez wicepremiera Jarosława Gowina.

Cała rozmowa z premierem Mateuszem Morawieckim na antenie Radiowej Jedynki w Sygnałach Dnia o 7:15.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes