Rośnie liczba zmian sprzedawcy energii elektrycznej w firmach i gospodarstwach domowych

22.12.2017 10:27  Energetyka
Rośnie liczba zmian sprzedawcy energii elektrycznej w firmach i gospodarstwach domowych Coraz więcej firm i gospodarstw domowych zmienia dostawcę energii elektrycznej. Możemy to robić od połowy 2007 roku. Od tego czasu do końca października 2017 roku na taki krok zdecydowało się ponad 720 tysięcy odbiorców.

Beata Wereszczyńska-Dembska z Urzędu Regulacji Energetyki powiedziała, że chodzi o ponad 534 tysiące gospodarstw domowych oraz blisko 190 tysięcy przedsiębiorstw.

Dynamika zmian w przypadku firm jest dużo wyższa niż w przypadku odbiorców indywidualnych. Szacuje się, że zdecydowało się na to blisko 11 procent przedsiębiorstw i mniej więcej co trzydzieste gospodarstwo domowe. "Skala zużycia prądu w przedsiębiorstwach jest dużo wyższa niż w gospodarstwach domowych. W firmach rachunki są wyższe, w związku z czym jest o co powalczyć" - dodała przedstawicielka Urzędu Regulacji Energetyki.

Zmiana sprzedawcy energii jest bezpłatna. W październiku zdecydowało się na to blisko 5,5 tysiąca gospodarstw domowych oraz 938 firm.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes