Rozstrzygnięte przetargi w branży fotowoltaicznej - podsumowanie II kwartału 2018 r.

08.08.2018 08:32  Energetyka
Rozstrzygnięte przetargi w branży fotowoltaicznej - podsumowanie II kwartału 2018 r.
W Polsce w II kwartale 2018 roku  wybrano wykonawcę  256 przetargów, których przedmiot był związany z branżą fotowoltaiczną. Serwis PressInfo.pl przygotował raport podsumowujący rozstrzygnięte przetargi w branży fotowoltaicznej w II kwartale 2018 roku. Analizie poddano wyłącznie postępowania pozytywnie rozstrzygnięte – takie, które zakończyły się wyłonieniem wykonawcy zamówienia publicznego. Wynika z niego, że w analizowanym okresie w Polsce  dokonano rozstrzygnięć 256 przetargów, w których opis przedmiotu związany był z tą branżą.

W stosunku do poprzedniego okresu analizy - I kwartału 2018r. branża odnotowała delikatny wzrost ilości rozstrzygnięć przetargowych. Ilość ogłaszanych przetargów w poszczególnych miesiącach przedstawiała się następująco: kwiecień – 73; maj –76; czerwiec – 107. 
 
Źródłem zebranych danych do raportu były w głównej mierze ogłoszenia opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych (66%) i Biuletynie Unijnych Zamówień Publicznych TED (34%) i są poprawne w takim samym stopniu co zgłoszone informacje.
 
Przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego wygrali przetargi na najwyższą łączną kwotę zamówień - ponad 135,6 mln zł.  Najdroższym przetargiem, który w całości dotyczył energii odnawialnej, było postępowanie ogłoszone przez Urząd Miasta I Gminy Tłuszcz. Jego przedmiot dotyczył Realizacja (dostawa, montaż i rozruch) instalacji OZE w Gminie Tłuszcz i Mieście Zielonka. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Sanito Sp. z o.o i tym samym stała się wykonawcą zamówienia o wartości 15 628 550,01 zł.  
 
W II kwartale 2018 roku dokonano rozstrzygnięć przetargów (dotyczących branży fotowoltaicznej), których łączna wartość przekroczyła : 531 mln zł. 

Pressinfo.pl
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes