Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Energetyka

Sąd w Moskwie nad turbinami dla Krymu

08.09.2017 17:55  Energetyka
Sąd w Moskwie nad turbinami dla Krymu Sąd Arbitrażowy w Moskwie ponownie nie zgodził się na zarekwirowanie 4 turbin gazowych Siemensa, które Rosjanie przewieźli na Krym. Niemiecki koncern wystąpił na drogę sądową, ponieważ rozpoczął się montaż turbin na zaanektowanym półwyspie.

W ubiegłym miesiącu sąd w Moskwie odrzucił wniosek Siemensa, by skonfiskować turbiny i nie pozwolić na ich użytkowanie. Według niemieckiej firmy znalazły się one na Krymie niezgodnie z prawem. Początkowo miały trafić na Półwysep Tamański. Jednak rosyjska firma "Technopromeksport", która nabyła turbiny sprzedała je swojej firmie córce o podobnej nazwie. W efekcie Rosjanie uznali, że urządzenia zostały kupione na rynku wtórnym i wywieźli je na Krym do budowanej elektrowni. Z powodu aneksji Krymu Unia Europejska nałożyła na Rosję sankcje. Dla zachodnich firm wynika z nich zakaz dostarczania takich urządzeń jak turbiny gazowe na zajęty bezprawnie półwysep.

Rosja po aneksji Krymu w 2014 roku dąży do całkowitego uniezależnienia półwyspu od Ukrainy. Dostarcza swój gaz i energię, buduje elektrownię i most drogowo-kolejowy łączący Rosję z Krymem.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes