Tauron i KGHM mają list intencyjny dot. stacji ładowania pojazdów elektrycznych

18.10.2018 15:59  Energetyka
Tauron i KGHM mają list intencyjny dot. stacji ładowania pojazdów elektrycznych Tauron i KGHM Polska Miedź podpisały list intencyjny w sprawie współpracy w obszarze budowania infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, rozwoju usługi carsharingu oraz działań proekologicznych, podał Tauron. Pierwszy etap przewiduje realizację uruchomienia stacji szybkiego ładowania w strategicznych dla KGHM oraz Tauron lokalizacjach. 

"Tauron rozwijając swoją ofertę elektromobilności jest otwarty na współpracę z dużymi koncernami przemysłowymi i samorządami. Współpraca z KGHM stanowi dla nas kolejny krok w budowie bazowej sieci infrastruktury ładowania, która ma zapewnić komfort poruszania się samochodem elektrycznym po południowej Polsce. Ponadto liczymy na uzyskanie efektu synergii z dotychczasowych działań obu firm" - powiedział prezes Tauron Polska Energia Filip Grzegorczyk, cytowany w komunikacie.

W grudniu Tauron planuje uruchomienie systemu 22 terminali ładowania samochodów elektrycznych.

"Ta bazowa infrastruktura będzie służyła m.in. usłudze carsharingu. Już jesienią użytkownicy będą mogli wypożyczyć jeden z 20 samochodów dostępnych we flocie operatora" - czytamy dalej.

Za prowadzenie działań w zakresie podpisanego listu intencyjnego w Grupie Tauron jest odpowiedzialna spółka Magenta Grupa Tauron, podano również.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.


ISBNews


 

Notowania KGHM
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • Brawo za inicjatywe. Widac machina ruszyła. Na dniach przeciez tez wyszla informacja o greenway'u i nowym inwestorze EBI dzieki ktoremu w Polsce przybedzie jakies 630 nowych ładowarek. Takie koncepcje to dla nas mega kick-off line. Mamy potencjal -wykorzystajmy go

    ~Gregory   (29 października 2018 o 22:38)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes