Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Energetyka

UE gotowa odpowiedzieć na nowe sankcje USA wobec Rosji

02.08.2017 19:53  Energetyka
UE gotowa odpowiedzieć na nowe sankcje USA wobec Rosji Szef Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker ostrzega, że Bruksela jest gotowa odpowiedzieć na nowe sankcje Stanów Zjednoczonych wobec Rosji. Podpisana dziś przez prezydenta Donalda Trumpa ustawa daje mu możliwość
nałożenia "w koordynacji z sojusznikami" sankcji na firmy, uczestniczące w projekcie budowy gazociągu Nord Stream 2.

W wywiadzie dla niemieckiego radia Jean Claude Juncker zanaczył, że Unia Europejska jest gotowa bronić swoich interesów gospodarczych. Podkreślał, że Stany Zjednoczone powinny były skoordynować nałożenie sankcji.

Już kilka dni temu szef Komisji Europejskiej odwołując się do sloganu amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa z kampanii wyborczej, podkreślił, że "Ameryka na pierwszym miejscu nie może oznaczać, że Europa będzie na ostatnim". Urzędnicy przekonywali, że nowe amerykańskie sankcje mogą wywrzeć bezpośredni wpływu na sektor energetyczny w Europie i uderzą w europejskie koncerny energetyczne. Problematyczne są łączone projekty energetyczne, w których europejskie koncerny współpracują z Gazpromem, Łukoilem i Rosnieftem.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes