URE wezwał spółki energetyczne do przedstawienia informacji ws. oszczędności

11.12.2018 15:09  Energetyka
URE wezwał spółki energetyczne do przedstawienia informacji ws. oszczędności Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) wezwał przedsiębiorstwa energetyczne do przedstawienia szczegółowych informacji na temat możliwych oszczędności w związku z oszacowaniem przez ministra energii możliwych oszczędności w tych spółkach na ok. 1 mld zł, podał Urząd. Zdaniem regulatora, oszczędności powinny przełożyć się na wnioski taryfowe.

"W ramach trwających postępowań taryfowych prezes URE wzywa dystrybutorów oraz sprzedawców energii do przedstawienia szczegółowych informacji na temat możliwych oszczędności, o których powiadomił w dn. 10.12. br – na podstawie informacji od tychże przedsiębiorstw - minister energii" - czytamy w komunikacie.

URE zwróci się także do ministra energii o przekazanie danych, które pozwoliły na oszacowanie oszczędności w spółkach energetycznych na ok. 1 mld zł.

"Pojawiająca się możliwość oszczędności wskazuje, że przedsiębiorstwa energetyczne powinny ponownie przeanalizować i skorygować wnioski taryfowe" - czytamy dalej.

URE oczekuje na odpowiedzi przedsiębiorstw do 18 grudnia br. Zgodnie z prawem energetycznym, nowe ceny mogą wejść w życie najwcześniej 14 dni od dnia opublikowania zatwierdzonej przez regulatora taryfy.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski poinformował wczoraj, że możliwe oszczędności w spółkach energetycznych to ok. 1 mld zł. Środki te mogą zostać przeznaczone na finansowanie wartego ok. 4-5 mld zł programu rekompensat dla odbiorców energii elektrycznej.

ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes