USA: M.Magierowski o Nord Stream

01.11.2017 18:38  Energetyka
USA: M.Magierowski o Nord Stream Podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Marek Magierowski rozmawiał w Waszyngtonie o możliwości zablokowania budowy Nord Stream 2. Po wizycie w Departamencie Stanu wyraził nadzieję, że uda się doprowadzić do storpedowania projektu gazociągu.

Marek Magierowski spotkał się z amerykańskim podsekretarzem stanu Wessem Mitchellem i pełnomocnikiem do spraw energetyki Sue Saarnio. Wiceminister poinformował, że rozmowa dotyczyła uchwalonej kilka miesięcy temu przez Kongres ustawy o sankcjach wobec Rosji.

Daje ona prezydentowi Stanów Zjednoczonych możliwość storpedowania projektu Nord Stream 2. "To jest oczywiście priorytet naszego rządu. Istnieje zresztą konsensus z opozycją, że projekt Nord Stream 2 jest groźny nie tylko dla Polski, ale dla całego regionu" - stwierdził Marek Magierowski.

Wiceminister wyraził nadzieję, że ustawa o sankcjach wobec Rosji zostanie wykorzystana do - jak się wyraził - utopienia projektu. "Myślę, że uda się doprowadzić do sytuacji, w której ta ustawa o sankcjach nie pozostanie bezzębna" - dodał. Wiceminister Magierowski dodał, że o zablokowaniu Nord Stream 2 będzie rozmawiał także z przedstawicielami Kongresu Stanów Zjednoczonych.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes