Ukraina- szef MSZ o konsultacjach gazowych w Berlinie

17.07.2018 09:28  Energetyka
Ukraina- szef MSZ o konsultacjach gazowych w Berlinie Ukrainie zależy, aby tranzyt rosyjskiego gazu na zachód odbywał się według europejskich regulacji prawnych. Tak ukraiński minister spraw zagranicznych Pawło Klimkin określił priorytety dzisiejszych rozmów na temat gazu. W Berlinie spotkają się przedstawiciele Rosji, Ukrainy i Unii, aby omówić tranzyt rosyjskiego błękitnego paliwa przez Ukrainę od 2020 roku.

Pawło Klimkin w artykule opublikowanym portalu Ukraińska Prawda wyjaśnił, że dzięki przyjęciu europejskiego prawa wykluczone byłoby, jak to określił - niebezpieczeństwo dowolnego interpretowania warunków umowy przez którąkolwiek ze stron. Ponadto, jak dodał, wątpliwości wyjaśniane byłyby w europejskim sądzie. Dopiero przyjęcie europejskich regulacji pozwoli na rozpoczęcie negocjacji na temat innych parametrów - w tym objętości przesyłanego gazu.

Pawło Klimkin podkreślił, że przyjęcie europejskich regulacji pozwoli na rozwiązanie problemu Nord Stream 2. Ukraina, ale też inne kraje, w tym Polska obawiają się że budowa drugiej nitki gazociągu północnego łączącego Rosję z Niemcami będzie zagrożeniem dla bezpieczeństwa energetycznego w Europie.


IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes