Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

Umowa na budowę Elektrowni Ostrołęka C podpisana

12.07.2018 12:03  Energetyka
Umowa na budowę Elektrowni Ostrołęka C podpisana Podpisano kontrakt na budowę Elektrowni Ostrołęka C o mocy 1 000 MWe. Elektrownia ma zacząć działać w 2023 roku. "Nowoczesny, niskoemisyjny blok energetyczny będzie miał istotny wpływ na bezpieczeństwo energetyczne Polski. Inwestycja będzie sprzyjać rozwojowi Ostrołęki i północno-wschodniej Polski" - napisano w komunikacie Energi.

W zorganizowanej w Ostrołęce uroczystości podpisania umowy z generalnym wykonawcą, konsorcjum GE, wzięli udział między innymi minister energii Krzysztof Tchórzewski, minister środowiska Henryk Kowalczyk i Radca do Spraw Ekonomicznych w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Polsce John Armstrong

Wspólna inwestycja Grupy Energa i Grupy Enea realizowana jest na podstawie umowy inwestycyjnej przez spółkę celową Elektrownia Ostrołęka. Postępowanie, które wyłoniło wykonawcę, wygrało konsorcjum spółek GE: GE Power sp. z o.o. i Alstom Power Systems SAS. Wartość oferty konsorcjum wynosi 6,023 mld zł brutto.

Wykonawca wybuduje w trybie "pod klucz" kondensacyjny blok energetyczny o mocy elektrycznej 1 000 MWe i sprawności na poziomie 46%. Jest zobowiązany m.in. do zaprojektowania, uzyskania niezbędnych decyzji o pozwoleniu na budowę, przygotowania terenu, przeprowadzenia robót budowlanych oraz uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie przed ostatecznym przekazaniem do eksploatacji.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes