Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Energetyka

W Niemczech narasta krytyka wobec budowy Nord Stream 2

27.07.2017 10:23  Energetyka
W Niemczech narasta krytyka wobec budowy Nord Stream 2 Niemiecka Agencja Sieci Przesyłowych (Bundesnetzagentur) uznała projekt Nord Stream 2 za niepewny. W najnowszych planach rozwoju infrastruktury gazowej, Agencja zaleca wstrzymanie budowy wszelkich niemieckich połączeń do tego gazociągu. Wśród niemieckich polityków i ekspertów pojawiają się pierwsze głosy krytyczne wobec planów jego budowy.

Według urzędników niemieckiego regulatora, jakim jest Bundesnetzagentur, budowę wszelkich połączeń potrzebnych do przesyłu gazu przez Nord Stream 2 należy odłożyć do czasu uzyskania wszystkich wymaganych pozwoleń na realizację tej inwestycji.

Niemiecki deputowany do Parlamentu Europejskiego z partii Zielonych Reinhard Buetikofer w rozmowie z "Bild Zeitung" stwierdził, że budowa Nord Stream 2 nie ma ekonomicznego uzasadnienia. "Projekt ten jest sprzeczny z podstawami unijnej polityki energetycznej, uzależnia Niemcy od Rosji i gwałci interesy wschodniego sąsiada Niemiec" - dodał Buetikofer.

W podobnym tonie wypowiedziała się Claudia Kemfert z Niemieckiego Instytutu Badań Ekonomicznych, mówiąc, że "Niemcy nie potrzebują gazociągu Nord Stream 2 aby poprawić swoje bezpieczeństwo energetyczne".

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes