W Senacie o nowelizacji ustawy o OZE

28.06.2018 13:32  Energetyka
W Senacie o nowelizacji ustawy o OZE Senatorowie omawiali na posiedzeniu plenarnym założenia zmian w ustawie o odnawialnych źródłach energii. To pierwszy z zaplanowanych na dziś punktów obrad. Izba przed głosowaniem odesłała ustawę do ponownych prac w komisji.

"Regulacja zgłoszona przez rząd ma wzmocnić sektor energii odnawialnej w Polsce" - przekonywał senator PiS Andrzej Stanisławek. Przypomniał, że Polska ma do 2020 roku korzystać z OZE w 15 procentach całego zużycia energii. "Z tego względu niezbędne jest wsparcie państwa dla tego sektora" - przekonywał. "Zapisy umożliwią uzyskanie publicznej pomocy na modernizację infrastruktury związanej z OZE. Regulacja zmienia też zasady wsparcia, gdyż poza aukcjami wprowadza nowe rozwiązania dla mikroinstalacji i małych instalacji OZE takich jak: hydroenergia czy biogaz rolniczy" - wyliczał przedstawiciel senackiej większości.

Założenia nowelizacji popierali przedstawiciele PO. Senator Władysław Komarnicki chwalił między innymi planowane wydłużenie zezwoleń na stawianie elektrowni wiatrowych niespełniających wymogów ustawy odległościowej: "To ułatwi deweloperom wiatrowym branie udziału w akcjach. Projekt likwiduje też wątpliwości odnośnie do opodatkowywania wiatraków w przyszłości. To jednak nadal kropla w morzu potrzeb" - uważa przedstawiciel opozycji.
Ustawę skierowano do prac w łączonych komisjach: gospodarki oraz środowiska.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes