Wzrosną nasze rachunki za gaz

26.07.2018 11:36  Energetyka
Wzrosną nasze rachunki za gaz Średnio o 3,6 procent wzrosną nasze rachunki za gaz. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził korektę taryfy dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. URE wyjaśnia, że "główną przyczyną podwyżki jest obserwowany od maja istotny wzrost kosztów zakupu gazu ziemnego wysokometanowego nabywanego przez przedsiębiorstwo na Towarowej Giełdzie Energii, która jest głównym źródłem zakupu tego surowca przez PGNiG OD".

Nowe ceny za gaz najwcześniej mogą obowiązywać od 8 sierpnia Nowe ceny mogą wejść w życie najwcześniej 14 dni od dnia opublikowania zmiany taryfy. Nowa taryfa została zatwierdzona do końca roku.

Z wyliczeń URE wynika, że rachunki "kuchenkowiczów" (grupa W-1`) wzrosną miesięcznie średnio o 57 groszy. Odbiorcy gazu zużywający go także na potrzeby podgrzewania wody (grupy W-2) zapłacą o ok. 3 zł więcej miesięcznie, zaś odbiorcy ogrzewający mieszkania (grupy W - 3) - o ok. 11 zł.

Ceny gazu podwyższone zostały o 5,9 % w stosunku do taryfy obowiązującej, ale "pozostałe składowe mające wpływ na rachunek za ten surowiec pozostają bez zmian, tak więc faktyczna podwyżka rachunków dla odbiorców PGNiG OD jest niższa".

IAR  

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes