Zdecydowana większość Polaków za zróżnicowaniem dostaw gazu do Polski

20.02.2018 14:56  Energetyka
Zdecydowana większość Polaków za zróżnicowaniem dostaw gazu do Polski Zdecydowana większość Polaków - 93 procent - opowiada za sprowadzaniem gazu z różnych kierunków oraz uniezależnieniem się od jednego dostawy. Chodzi o to, by czuć się bezpieczniej i płacić mniej za ten surowiec. Z badania GfK Polonia dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa wynika, że w ocenie blisko 100 procent mieszkańców bezpieczeństwo energetyczne jest ważne albo bardzo ważne.

Wiceminister energii Michał Kurtyka powiedział na konferencji w Warszawie, że z jego perspektywy są to badania bardzo pozytywne. "Cieszymy się, że działania podejmowane przez rząd Rzeczpospolitej na rzecz bezpieczeństwa energetycznego znajdują tak szerokie poparcie społeczne, a to jeszcze bardziej utwierdza nas w przekonaniu, że są one niezbędne" - dodał.
53 procent badanych, uważa że najbardziej korzystnymi sposobami zaopatrzenia w gaz są inwestycje w innowacje i rozwój nowych technologii oraz dywersyfikacja kierunków jego pochodzenia.

Prezes PGNiG Piotr Woźniak powiedział, że bardzo cieszy duże poparcie dla budowy gazociągu, który pozwoli sprowadzać do Polski gaz wydobywany przez spółkę w Norwegii.

Obecnie blisko 70 procent gazu sprowadzanego trafia do Polski z Rosji, co według 75 procent badanych nie jest korzystne.
Rocznie nasz kraj zużywa blisko 16 miliardów metrów sześciennych gazu, z czego mniej więcej 1/4 to wydobycie własne.
Badanie zostało przeprowadzone w grudniu 2017 roku na próbie 1000 dorosłych Polaków.

Ostatni raz podobną ankietę przeprowadzono na początku lat dwutysięcznych.

IAR 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes