innogy Renewables Polska rozpoczęło budowę farmy fotowoltaicznej w Nowym Stawie

11.10.2018 14:50  Energetyka
innogy Renewables Polska rozpoczęło budowę farmy fotowoltaicznej w Nowym Stawie  innogy Renewables Polska rozpoczęło budowę farmy fotowoltaicznej w Nowym Stawie, której uruchomienie planowane jest na początek 2019 r., podała spółka.

Farma realizowana jest dzięki wygranej w aukcji dla odnawialnych źródeł energii z czerwca 2017 r. Jej łączna moc zainstalowana wyniesie 594 kWp. Elektrownia fotowoltaiczna Nowy Staw, będzie składała się z 2 200 sztuk paneli fotowoltaicznych, które podłączone będą do falowników o mocy 50 kW każdy, a stamtąd za pośrednictwem stacji transformatorowej i linii kablowej SN do sieci Energa Operator, podanow komunikacie.

"innogy Renewables od lat angażuje się w rozwój, budowę i popularyzację niskoemisyjnych źródeł wytwarzania energii w Polsce. Dzięki budowie wielkoskalowej farmy fotowoltaicznej rozwijamy portfolio naszych usług o duże projekty z sektora PV. Rozszerzając działalność, wspieramy również lokalną społeczność, tworząc m.in. nowe miejsca pracy. Lokalizacja elektrowni fotowoltaicznej Nowy Staw, która działać będzie w okolicach istniejącej już farmy wiatrowej zarządzanej przez naszą spółkę, sprawia, że jesteśmy ważnym inwestorem w obszarze OZE w tym regionie" – powiedział członek zarządu innogy Renewables Polska Robert Macias, cytowany w komunikacie.

Budowa farmy fotowoltaicznej w Nowym Stawie potrwa około trzech miesięcy, a jej uruchomienie planowane jest na początek 2019 r.

Obecnie innogy Renewables w Polsce eksploatuje 8 lądowych farm wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej 242 MW.

Największymi firmami należącymi do Innogy w Polsce są Innogy Polska odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię ok. 1 mln klientów oraz firma Innogy Stoen Operator, zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną.

ISBnews

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes