Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Faktoring

Faktoring dla firm - czy warto skorzystać?

29.12.2017 14:26  Faktoring
Kwestia braku płynności finansowej, będąca następstwem tego, iż dany kontrahent nie uiścił należności za daną fakturę, to chleb powszedni wielu przedsiębiorców. W takiej sytuacji istnieje duża szansa na to, że dana firma wypadnie z rynku. Ratunkiem przed tym jest zazwyczaj zaciągniecie kredytu, albo skorzystanie z firmy trudniącej się faktoringiem. Inną opcją jest sprzedaż faktur do Monevii.

Firma faktoringowa Monevia powstała w odpowiedzi na potrzeby mikro i małych przedsiębiorstw, poszukujących nowych źródeł finansowania. Podmioty te wystawiają miesięcznie minimum kilka faktur, których wartość rozpoczyna się od kilkuset złotych. Z racji tego, że są to podmioty mające niskie obroty, nie mogą szukać pomocy w banku oraz firmie faktoringowej.

Dlaczego warto korzystać z usług firmy, która oferuje usługę sprzedaży faktur? Poniżej zostały omówione w punktach poszczególne zalety nawiązania takiej współpracy. Przede wszystkim jest to poprawienie płynności finansowej, a także bezproblemowy dostęp do potrzebnej w danym momencie gotówki. Taka współpraca ma również wpływ na polepszenie przewagi konkurencyjnej, przy jednoczesnym zachowaniu wydłużonych terminów płatności wobec kontrahentów.

    1. Zachowanie płynności finansowej

Czas oczekiwania na należności zostaje skrócony do minimum. Stanowi to swego rodzaju zabezpieczenie dla danej firmy. Jednostka gospodarcza nie musi już tracić sił na dbanie o prawidłową płynność finansową, może tymczasem przeznaczyć je m.in. na poprawę konkurencyjności firmy na rynku.

    2. Koniec z braniem kredytów!

Dla wielu firm brak wpływu gotówki za zrealizowana fakturę oznacza konieczność zaciągnięcia kredytu. Wiąże się to najczęściej z wieloma formalnościami (m.in. wnikliwie oceniana jest wiarygodność finansowa i zdolność kredytowa), jak i trwającymi długo umowami współpracy. Można tego uniknąć, biorąc gotówkę udostępnianą przez zaufaną firmę trudniącą się skupem faktur.

Inną kwestą jest to, że w przypadku korzystania z usług kredytodawcy, istnieje konieczność wskazania celu, na jaki przeznaczone będą uzyskane środki. Tymczasem gotówkę otrzymaną od Monevii można spożytkować w dowolny sposób.

    3. Czas to pieniądz, nie trać czasu i pieniędzy!

Kolejnym plusem korzystania z usług Monevii jest to, że dana firma może sprzedać dowolną liczbę faktur, bez względu na wysokość ich nominału, w dogodnym dla siebie czasie. Ponadto długiego czasu nie wymaga również otrzymanie gotówki, ponieważ jest ona dostępna nawet w dniu wystawienia faktury.

    4. Przystępność usług

W dzisiejszych czasach dla większości przedsiębiorców liczy się nie tylko czas, ale też dostępność usług podmiotów, z którymi współpracują. W tym celu dla klientów Monevii przygotowana została odpowiednia platforma, która umożliwia całodobową obsługę należności on-line. Można z niej korzystać zarówno z dowolnego komputera i urządzenia mobilnego. • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Faktoring jest ok pod warunkiem, że dłużnik zapłaci w określonym terminie, bo jak nie, to i tak firma faktoringowa zgłosi się do sprzedającego fakturę po zwrot wypłaconych pieniędzy i co wtedy? Co, jeśli pieniądze, które wypłacili mi z tytułu wykupu faktury już wydałem na zakup nowych towarów albo materiałów? Wtedy mam dodatkowy dług i problem x2. www.bankowoscfirmowa.pl

  ~Radosław   (11 stycznia 2018 o 15:06)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • co to w sumie znaczy że przyśpieszył obrót ? oferujesz krótsze terminy płatności ? dłuższe ? jak to pomogło ?

  ~puntyk   (8 stycznia 2018 o 08:17)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes