Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Faktoring

Faktoring sposobem na poprawę płynności firm

10.11.2017 14:58  Faktoring
Faktoring sposobem na poprawę płynności firm
Po rekordowym drugim kwartale, w trzecim kwartale 2017 roku obroty faktoringowe Banku Millennium ponownie pobiły rekord osiągając wartość 4,3 mld zł.  Narastająco w trzech kwartałach  2017 roku wartość wykupionych przez bank wierzytelności wyniosła 12,3 mln zł. Oznacza to 12,8% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku i piątą pozycję banku wśród firm należących do Polskiego Związku Faktorów. Portfel faktoringowy banku urósł w tym czasie o blisko 15% r/r .
 
 - Rynek faktoringu w Polsce nadal rozwija się dynamicznie, co potwierdza utrzymujący się dwucyfrowy wzrost obrotów. Nie jest to zaskoczeniem biorąc pod uwagę fakt, że obserwujemy coraz większy spadek płynności w sektorze przedsiębiorstw (według NBP wyniki w tym zakresie są najgorsze od 2013 r.).

Przedsiębiorcy zaczynają rozumieć, że problem płynności firmy może wystąpić w każdych okolicznościach gospodarczych i często jest niezależny od tego, czy dany biznes ma kłopoty, czy rozwija się dynamicznie. Utrata płynności może nastąpić nawet w warunkach całkowicie stabilnego biznesu, jeśli osoba odpowiedzialna za finanse dopuści do niedopasowania czasowej struktury aktywów i pasywów czyli wpływów i wypływów gotówki. A faktoring jest świetnym narzędziem służącym poprawie płynności w firmie. – Marcin Stefaniuk, Dyrektor Departamentu Faktoringu i Finansowania Handlu  w Banku Millennium.
 
Każdy rodzaj usług faktoringowych oferuje klientowi możliwość wypłaty należności z tytułu wystawionych faktur, na wskazany przez niego rachunek. Niezależnie więc od wybranej przez firmę opcji, usługa zapewnia szybki dostęp do środków zamrożonych w wierzytelnościach, oferując wypłatę do 100% zaliczki, nawet w ciągu godziny od przekazania faktury do faktora. Dzięki temu klient zyskuje pewną płatność już w momencie sprzedaży i może ją przeznaczyć na dowolny cel, nie czekając na środki kolejne 30 czy 60 dni.
 
W ciągu trzech kwartałów 2017 r. firmy zrzeszone w Polskim Związku Faktorów sfinansowały blisko 6,4 mln faktur, a wartość wykupionych przez nie wierzytelności osiągnęła poziom ponad 132 mld zł, o 17,3% więcej w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Według PZF, z faktoringu korzysta już ponad 8,5 tys. firm. 
 
Bank Millennium Spółka Akcyjna

 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Cofam pytanie. Zobaczyłem sobie poprzednie komentarze

  ~Moliere   (27 stycznia o 20:59)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Max patrzyłem w internecie i nie znalazłem prawie żadnej oferty faktoringu dla mikro czy malych przedsiębirorców. Albo szukać nie umiem...

  ~Moliere   (24 stycznia o 20:24)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes