17 edycja konferencji WallStreet za nami!

12.06.2013 14:27  Finanse
W dniach 7-9 czerwca 2013 roku odbyła się 17 edycja konferencji WallStreet, będącej największym spotkaniem inwestorów indywidualnych w tej części Europy. Do Karpacza zjechali przedstawiciele najważniejszych instytucji rynku finansowego w Polsce, przedstawiciele spółek i setki inwestorów indywidualnych. W Karpaczu spotkało się w tym roku ponad 700 uczestników!

Na Konferencji WallStreet 17, uczestnicy mogli jak zwykle spotkać najciekawsze postacie polskiego rynku kapitałowego w Polsce. Wśród zaproszonych osobistości znaleźli się między innymi: Paweł Tamborski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa czy Adam Maciejewski, Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Licznie pojawili się również znani analitycy i najpoczytniejsi komentatorzy rynku.

Ogromnym powiedzeniem cieszył się „Głos z Parkietu”, czyli wywiad z Herbertem Wirthem, Prezesem Zarządu KGHM S.A., którą przeprowadził redaktor naczelny Parkietu, Jakub Kurasz. Słuchacze dowiedzieli się między innymi „że inwestorzy powinni mieć nie tylko na uwadze dywidendę, ale przede wszystkim długofalowy rozwój spółki. Prezes Wirth zdradził również, że chciałby wprowadzić KGHM do dziesiątki najlepiej wycenianych firm górniczych na świecie, między innymi dlatego w jego zainteresowaniu są metale szlachetne: pallad, platyna i złoto. Odpowiadając na pytanie jednego ze słuchaczy, wspomniał o debiucie na giełdzie w Londynie.

Podczas Targów Akcjonariat inwestorzy mieli okazję spotkać się z przedstawicielami 45 spółek, porozmawiać i wziąć udział w licznych konkursach. Aż 30 z nich było z rynku głównego, co oznacza, że jednak więksi gracze na warszawskiej giełdzie wcale nie zapominają o drobnych inwestorach.

Ogromnym sukcesem okazały się panele dyskusyjne: Lokomotywy polskiej gospodarki – wyzwania i perspektywy rozwoju liderów polskiego biznesu,  który poprowadził Mikołaj Kunica z TVN CNBC (udział wzięli: Roman Szyszko, Wiceprezes Zarządu ENERGA SA ds. finansowych Jarosław Zagórowski, Prezes Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. Krzysztof Zawadzki, Wiceprezes Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych Tauron Polska Energia S.A. Przemysław Dąbrowski, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA Andrzej Skolmowski i Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A.) oraz moderowany przez Marka Zubera Perspektywy rozwoju koniunktury w drugiej połowie 2013 roku (dr Przemysław Kwiecień - Dom Maklerski X-Trade Brokers S.A. Wojciech Maryański - Zastępca Dyrektora Biura Maklerskiego Banku BPH S.A.).

Dzień zakończyła kolacja, której emocji dodał mecz Mołdawia – Polska.

Podczas Forum Akcjonariat z inwestorami spotkały się spółki: Inter Rao Lietuva, Neuca S.A., Europejskie Centrum Odszkodowań S.A., Grupa Duon S.A., Internet Media Services S.A. i MEDIACAP S.A.

Uczestnicy konferencji z wypiekami na twarzy czekali na spotkanie z Adamem Maciejewskim, Prezesem Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Prawdziwym hitem został wykład gościa specjalnego konferencji Wallstreet, Gavina Holmesa „Wiedza o rynku, którą smart Money przed Tobą ukrywają”. Pytań do tego światowej klasy tradera było tak dużo, że odpowiadał na nie jeszcze poza salą wykładową, przy stoisku VSA Trader.

Wielu uczestników Konferencji czekało na wykład Wojciecha Białka, CDM Pekao S.A. „Ile mamy czasu do końca hossy na Wall Street?”. Inwestorzy, pomimo późnej pory wykładu, tradycyjnie wypełnili salę po brzegi.

Gwiazdą wieczoru była Kasia Kowalska, która wykonała swoje największe przeboje. Swoim występem wzbudziła zachwyt publiczności,  doszło nawet do publicznego wyznania miłości artystce.

Konferencję zamknął panel dyskusyjny: Inwestor indywidualny w świecie wysokich częstotliwości - szanse i zagrożenia po upowszechnieniu HFT (udział wzięli: Grzegorz Zalewski, Dom Maklerski BOŚ S.A. Michał Kolano, Inwestor indywidualny, trader opcji Kamil Soliman, Biuro Maklerskie Alior Banku S.A.).

Partnerami Organizacyjnymi tegorocznej konferencji byli: GPW S.A. w Warszawie, KDPW i KDPW CCP. Partnerzy Strategiczni: Energa S.A., Grupa Azoty oraz PZU. Partnerzy Główni: DM WBK i MORE Gruppa. Konferencję wspierali również: KBC Securities, DM Alior Bank S.A., DM BZ WBK S.A., DM PKO BP, DM BOŚ S.A., DM X-Trade Brokers S.A., Nadzorkorporacyjny.pl i VSA Trader., JSW S.A., WH Selfinvest, XTB, Notoria Serwis, Iron FX, Dukascopy, Tauron, DM PKO, Ambra, 4Fun Media, CCS, Dobrzyniecki & Partners Law Office, Superfund, GNW, Atende, ATM S.A., Grupa Lubawa oraz PTI. Patronat honorowy Konferencji WallStreet 17 objęli: Ministerstwo Skarbu Państwa oraz Komisja Nadzoru Finansowego.

Konferencja okazała się znów wielkim sukcesem, zgromadziła ponad 700 uczestników. Utwierdza to Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych w przekonaniu, że takie spotkania są potrzebne. Nie tylko pozwalają ugruntować wiedzę o rynku kapitałowym, ale również integrują środowisko inwestorskie. Wszystkim Partnerom i uczestnikom serdecznie dziękujemy, w tym również za pomoc i wsparcie wszystkim Partnerom Medialnym.  Zapraszamy do kolejnej edycji Konferencji WallStreet.Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

ad

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


biznes