NBP opublikował informacje o majątku Polaków

09.01.2018 13:22  Finanse Osobiste
NBP opublikował informacje o majątku Polaków Przeciętny majątek polskiego gospodarstwa domowego wynosi około 264 tysięcy złotych. Tak wynika z raportu, opublikowanego przez Narodowy Bank Polski.

Jeden z autorów opracowania, Zbigniew Żółkiewski z NBP, wyjaśnia, że na majątek Polaków składają się aktywa rzeczowe i finansowe. Podkreśla, że najcenniejszym jego składnikiem są nieruchomości, które posiada około 80 procent Polaków.

Zasobność Polaków jest podobna do zasobności mieszkańców innych państw postkomunistycznych. Zaskakującym wynikiem badania jest to, że średnia wartość majątku Polaków jest zbliżona do tego, co posiadają Niemcy. Zbigniew Żółkiewski wyjaśnia, że wynika to z mniejszej skłonności naszych zachodnich sąsiadów do kupowania mieszkań. Podkreśla, że poziom dobrobytu w Niemczech wciąż pozostaje wyższy, niż w Polsce.

Największym majątkiem dysponują Polacy w wieku 45 do 54 lat. Wartość tego, co posiadamy rośnie wraz z wykształceniem. Okazało się też, że większa jest średnia wartość majątku mieszkańców wsi.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste