Jesteś w: Strona główna » Finanse Osobiste


Ponad 320 tysięcy wniosków o 500 Plus na nowy okres zasiłkowy złożyły rodziny na Mazowszu

07.09.2017 15:28  Finanse Osobiste
Ponad 320 tysięcy wniosków o 500 Plus na nowy okres zasiłkowy złożyły rodziny na Mazowszu Ponad 320 tysięcy wniosków o 500 Plus na nowy okres zasiłkowy złożyły do tej pory rodziny na Mazowszu - poinformował wojewoda mazowiecki, Zdzisław Sipiera.

W kwietniu minął rok od wprowadzenia programu, natomiast 30 września kończy się jego pierwszy okres rozliczeniowy. Wniosek o świadczenie rodzinne należy składać każdego roku, gdyż prawo do wsparcia ustalane jest na 12 miesięcy.

Osoby, które złożyły dokumenty w sierpniu, mają gwarancję ciągłości otrzymywania wsparcia. W praktyce oznacza to, że przyznanie świadczenia wychowawczego oraz wypłata za październik nastąpi do 31 października. Osoby, które nie złożyły wniosków w sierpniu, ale zrobią to do końca października, będą miały przerwaną ciągłość świadczeń. Mogą jednak liczyć na ich wyrównanie. Jeśli ktoś złoży wniosek po 31 października, otrzyma pieniądze ale bez wyrównania za poprzednie miesiące - przypomina Zdzisław Sipiera.

Program"Rodzina 500 Plus" przewiduje, że świadczenie wychowawcze w wysokości pół tysiąca złotych miesięcznie przysługuje na drugie i kolejne dziecko bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymują wsparcie także na pierwsze dziecko. Świadczenie wychowawcze nie jest liczone do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste