T jak terminowa spłata pożyczki

22.08.2016 14:40  Finanse Osobiste
T jak terminowa spłata pożyczki

Wyprzedzając nieco przyszłe zdarzenia, w momencie podejmowania decyzji o zaciągnięciu pożyczki, należy postawić sobie za priorytet jej terminową spłatę. Dlaczego to takie ważne? Podajemy 5 głównych powodów, dla których należy dbać o terminową spłatę pożyczki.

 

Brak dodatkowych opłat

Przekroczenie terminu spłaty zadłużenia wskazanego w umowie uruchamia mechanizm, który ma pomóc firmie pożyczkowej w odzyskaniu swojej należności. W pierwszej kolejności są to upomnienia w postaci telefonicznych, mailowych czy SMS-owych monitów. Każde z nich wiąże się z opłatami, które narastają wraz ze zwiększającą się liczbą wezwań do zapłaty. Brak reakcji na napomnienia pożyczkodawcy do uregulowania należności po określonym czasie z upomnień przejdzie na etap działań windykacyjnych. To z kolei rodzi coraz wyższe opłaty, a przez to jeszcze bardziej utrudnia rozwiązanie problemu.

Czyste konto w rejestrach BIG

Kiedy wysokość Twojego zadłużenia przekroczy poziom 200 zł, a od ostatecznego terminu spłaty pożyczki minie co najmniej 60 dni, wówczas wierzyciel przekaże informację o Twojej nierzetelności do jednego, albo nawet trzech instytucji określanych mianem „czarnym list”. Mowa tu o Krajowym Rejestrze Długów (KRD), Rejestrze Dłużników ERIF oraz BIG InfoMonitorze. Kiedy niekorzystny zapis znajdzie się na listach biur informacji gospodarczej staniesz się publicznie osobą zadłużoną.

Dobra historia kredytowa

Gdy znajdziesz się w niechlubnym rejestrze Twoja historia kredytowa będzie określana jako zła. W praktyce oznacza to tyle, że żaden bank nie udzieli Ci kredytu. Na cenzurowanym będziesz również w przypadku chęci podpisania umowy o usługi telekomunikacyjne czy multimedialne. Przez posiadanie złej historii kredytowej możesz zostać przekreślony przez potencjalnego partnera biznesowego czy kontrahenta.

Wyższa wartość pożyczki

Zwracając pożyczkę w terminie dajesz sygnał pożyczkodawcy, że jesteś lojalnym i rzetelnym klientem. W nagrodę firma pozabankowa otwiera przed Tobą możliwość ubiegania się o większą sumę pieniędzy. Zwykle już przy drugiej pożyczce możesz wnioskować o maksymalną kwotę.

Mniej formalności przy kolejnej pożyczce

Pamiętaj, że korzystając z pożyczki online możesz na bieżąco śledzić swoje zadłużenie na profilu klienta na stronie internetowej danego pożyczkodawcy. Dzięki temu możesz kontrolować terminowość spłaty zadłużenia. Gdy przed wyznaczoną datą wiesz, że mnie będziesz w stanie dotrzymać warunków umowy, warto od razu skorzystać z opcji przedłużenia okresu spłaty.

Martyna Sarniak
Inwestycje.pl


Notowania SMSKREDYT
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste