Jesteś w: Strona główna » Finanse Osobiste


Wystartowała kampania społeczna Warto Bezgotówkowo

12.09.2017 13:45  Finanse Osobiste
Wystartowała kampania społeczna Warto Bezgotówkowo Rozpoczęła się kampania społeczna promująca płatności bezgotówkowe - Warto Bezgotówkowo. Finał w październiku. Inicjator - Koalicja na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności - przekonuje, że taka forma rozliczeń jest tańsza od tradycyjnej, bezpieczniejsza i szybsza. Ogranicza poza tym szarą strefę.

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński uważa, że upowszechnienie płatności bezgotówkowych przyczyni się między innymi do większej efektywności gospodarki. Prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz dodał, że już teraz jedna czwarta Polaków nie nosi w portfelu gotówki, a dwie trzecie uważa, że płacenie kartą i smartfonem jest wygodne.

Blisko 86 miliardów złotych - tyle w ciągu ostatniego roku wyniosły w Polsce płatności bezgotówkowe za usługi i towary. Rocznie w naszym kraju dokonuje się czterech miliardów stu milionów tego typu operacji. Szacuje się, że w Polsce 80 procent to płatności gotówkowe, reszta bezgotówkowe.

Patronat honorowy nad akcją objęły resorty: rozwoju i finansów. Do tej pory przyłączyło się do niej ponad 100 firm i instytucji.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.wartobezgotowkowo.pl.

IAR
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste