Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Program nie tylko do faktur. Poznaj możliwości programu do zarządzania małą firmą

23.05.2019 13:20  Firma
 Program nie tylko do faktur. Poznaj możliwości programu do zarządzania małą firmą Nieduże przedsiębiorstwa prowadzą prostą księgowość. Znaczna część z nich korzysta z nowych technologii, jakimi są programy do prowadzenia księgowości online. Czy warto wybrać coś więcej niż tylko program do wystawiania faktur?

Rozwój Internetu i nowych technologii umożliwił stworzenie programów do wystawiania faktur online. Dzięki księgowości prowadzonej indywidualnie za pomocą nowych programów mobilnych firmy obniżyły koszty funkcjonowania – zewnętrzne biura rachunkowe to wydatek minimum 300 zł miesięcznie. Proste programy księgowe są znacznie tańsze – odpowiedni pakiet można nabyć nawet za kilkanaście złotych miesięcznie. Możliwość przyspieszenia obiegu dokumentów w firmie oraz redukcja kosztów przez oszczędności na księgowości to niejedyne atuty programu do zarządzania małą firmą. Wykupując odpowiedni pakiet, przedsiębiorca może skorzystać z aplikacji, która pozwoli mu skuteczniej zarządzać swoją firmą.
 

Program do fakturowania w pigułce


Podstawową funkcją, jaką zapewnia program do faktur, to oczywiście wystawianie faktury dla klienta. Kolejnymi są wystawienie faktury pro forma lub zaliczki. Dzięki połączeniu programu z bazą GUS (Głównego Urzędu Statystycznego) przedsiębiorca może wystawić faktury nawet w 10 sekund! Po wprowadzeniu numeru NIP klienta do panelu dane zostają automatyczne zaimportowane przez aplikację. Cała czynność, czyli import danych i wystawienie faktury, trwa sekundy, ponieważ nie wymaga ręcznego wprowadzenia nazwy klienta, ani jego adresu. Poza fakturami przedsiębiorca może natychmiast wystawić swojemu klientowi rachunek bądź paragon; służy do tego np. Comarch ERP XT – elastyczny system ERP dla małych firm.

Ścisła kontrola magazynów – program do zarządzania firmą


Tak szybkie działanie programu do fakturowania jest możliwe dzięki połączeniu z magazynem przedsiębiorstwa. Właściciel firmy wprowadza do magazynu produkty oraz ich zdjęcia, co pozwala na łatwiejsze rozpoznanie produktu i brak pomyłek. Produkty jednym kliknięciem bez obaw są automatyczne przenoszone do sporządzanej faktury. Zarządzanie magazynem nie ogranicza się wyłącznie do tworzenia bazy produktowej. Dzięki rozbudowanym możliwościom program do zarządzania firmą pozwala na przeprowadzenie inwentaryzacji lub spis z natury. Program pozwala także na ścisłą kontrolę sprzedaży, gdyż w przypadku braku produktu w magazynie natychmiast zablokuje możliwość jego sprzedaży. Opcja pozwala na ścisłą kontrolę skatalogowanych produktów, których już zabrakło.

Rozbudowane możliwości


Program do faktur może mieć znacznie więcej użytecznych funkcji, np. moduł do księgowości. Umożliwia on prowadzenie prostej księgowości KPiR, pozwala na rejestr zakupów i sprzedaży oraz ewidencjonowanie pracowników. Podatnicy, którzy odprowadzają podatek VAT (od towarów i usług), mogą automatycznie wysyłać deklaracje VAT-7 do urzędu skarbowego. Program do zarządzania firmą daje możliwość utworzenia i przesłania JPK (Jednolitego Pliku Kontrolnego) nie tylko w wersji podstawowej, ale także w wersji JPK-Fa, JPK-PKPIR i inne.

Analiza danych własnej firmy


Program do fakturowania może mieć także możliwość analizowania danych firmowych. Informacje te mogą pochodzić ze sprzedaży produktów i usług, przesunięć w obrębie magazynu lub monitorowania finansów. Analiza jest wykonywana za pomocą specjalnych narzędzi, które posiada np. program do zarządzania firmą – Comarch ERP XT. Narzędzia tworzą zestawienia informujące przedsiębiorcę o stanie finansów firmy, jej rentowności oraz trendach na rynku. Dane są gromadzone w postaci raportów, które mogą zostać wysłane bezpośrednio na wskazany adres e-mail.

Mobilne zarządzanie


Najnowsze programy do fakturowania pozwalają na obsługę sprzedaży czy dokumentacji za pomocą smartfona lub innego urządzenia mobilnego. Bezpośrednio na spotkaniu z kontrahentem można wystawić dokument sprzedaży (paragon, fakturę) bądź skorzystać z modułu POS. Moduł pozwala na skupieniu uwagi wyłącznie na transakcji. Sprzedający może w jednym programie wybrać produkt z listy, udzielić rabatu kupującemu i wystawić paragon lub fakturę.

Czy program do fakturowania może służyć do zarządzania małą firmą? Oczywiście, że tak! Najnowsze programy nie tylko pomagają prowadzić uproszczoną księgowość, ale również umożliwiają analizę własnego przedsiębiorstwa i efektywne nim zarządzanie dzięki nowym narzędziom BI.


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


biznes