Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Rośnie sprzedaż Master Pharm

14.09.2017 09:32  Firma
 Rośnie sprzedaż Master Pharm
Producent suplementów diety i środków wspomagających zdrowie opublikował dane za I półrocze 2017 r. Przychody Grupy wrosły o 12% rdr, natomiast zysk netto był niższy o 35% rdr, pozostając pod wypływem kosztów rozwoju.
 
 
Wzrost przychodów Grupy był rezultatem m. in. rosnącej liczby obsługiwanych odbiorców usług produkcji kontraktowej suplementów diety. W I półroczu Master Pharm S.A. pozyskała 4 nowych klientów, natomiast spośród odbiorców Spółki, aktywność wykazały 42 podmioty, co oznacza istotny wzrost wobec 25 aktywnych klientów w analogicznym okresie przed rokiem.
 
Duży wpływ na poziom skonsolidowanych przychodów miała także wyższa sprzedaż w obszarze marek własnych. Odpowiedzialna za ten obszar spółka zależna Avet Pharma wykazała wzrost sprzedaży o 16% do kwoty 7,2 mln zł. W omawianym okresie zwiększyła portfolio suplementów do 50 produktów, wprowadzając takie produkty jak: Ostropest PLUS, Karczoch PLUS, Acerola tabletki do ssania i Herbavet SLIM.
 
Pomimo odnotowanego wzrostu przychodów, pozycje wynikowe pozostawały pod presją kosztów rozwoju działalności. O 59% wzrosły koszty zatrudnienia, związane m. in. z uruchomieniem nowego zakładu Master Pharm w Łodzi. Wyższe o 39% rdr koszty zużycia surowców i materiałów były natomiast rezultatem zakupów pod przyszłą produkcję w spółkach Master Pharm oraz zależnej GBL Grokam. Ostatecznie skonsolidowany zysk operacyjny wyniósł 2,4 mln zł (-35% rdr), natomiast zysk netto 1,7 mln zł (-35% rdr).
 
- Spadek zyskowności ma charakter przejściowy i jest związany z szeregiem inwestycji w Grupie. W I półroczu otworzyliśmy nowy zakład w Łodzi, instalując maszyny, które istotnie zwiększają nasz potencjał produkcyjny. Jednocześnie uruchomiliśmy też nowe linie w zakładzie w Mielcu. Z jednej strony wiązało się to ze wzrostem zatrudnienia i kosztów, z drugiej - inwestycje te już dziś zwiększają naszą zdolność do obsługi zleceń. Obserwując zmiany w Grupie, a także otoczenie rynkowe, optymistycznie zapatruję się na najbliższą, ale i dalszą przyszłość naszych spółek – komentuje Jacek Franasik, Prezes Master Pharm S.A.
 
W najbliższych kwartałach Grupa Master Pharm kontynuować będzie działania związane ze zwiększeniem bazy produkcyjnej, pozyskaniem nowych odbiorców produkcji kontraktowej, a także rozwojem portfolio marek własnych. Zarząd kontynuuje również działania zmierzające do akwizycji przedsiębiorstwa z branży farmaceutycznej, w celu poszerzenia zdolności wytwórczych Grupy o produkty lecznicze OTC lub określone portfolio marek suplementowych lub farmaceutycznych.
 
Grupa Master Pharm
 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes