Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

W jaką halę zainwestować?

19.04.2019 08:41  Firma
 W jaką halę zainwestować? Budowa hali to niezbędny etap rozwoju każdego przedsiębiorcy czy nawet rolnika. Rodzi się jednak pytanie: w jaką halę zainwestować? Aby to określić, trzeba najpierw zdać sobie sprawę z własnych potrzeb, a następnie przeanalizować najkorzystniejsze rozwiązania.

Hala tymczasowa czy na stałe

Pierwszym niezbędnym do określenia kryterium jest to, na jak długo potrzebujesz danej hali. Jeżeli to inwestycja tylko na kilka miesięcy, najlepszym wyborem będzie hala namiotowa. Za jej postawieniem przemawiają też procedury – na budowę hali tymczasowej nie potrzeba pozwolenia. Pamiętaj jednak, że hala tymczasowa może stać tylko przez 3 miesiące, a żeby ten okres wydłużyć, należy spełnić niezbędne wymagania.

Jeśli budowa hali jest inwestycją na stałe i jesteś pewien, że będzie użytkowana przynajmniej przez kilka lat, trzeba rozważyć pozostałe opcje. Najpopularniejszym rozwiązaniem są niewątpliwie hale stalowe.

Zalety obiektów stalowych

Popularność obiektów ze stali nie wynika po prostu z trendu. Tak naprawdę stoją za tym zalety, które skutecznie wypierają z rynku tradycyjne budownictwo, do którego wszyscy przywykliśmy.

Czas jest obecnie towarem deficytowym. Tymczasem budowa hali stalowej jest najszybszą opcją postawienia hali. Obiekty tradycyjne (murowane, żelbetowe) powstają przynajmniej przez 3 miesiące, a z reguły dłużej. Na wybudowanie budynku stalowego o prostej konstrukcji wystarczy zaledwie miesiąc.

Zastanawiasz się, jak to możliwe? Tak krótki czas wynika przede wszystkim ze szczególnej budowy obiektów stalowych. Opiera się ona na modułach – wcześniej wyprodukowane elementy należy ze sobą połączyć podobnie do łączenia klocków. Oczywiście technologia hal stalowych jest bardziej skomplikowana, lecz porównanie do klocków dobrze oddaje różnicę między obiektem stalowym a tradycyjnym np. murowanym.

Taki rodzaj budowy wiąże się też z inną zaletą. Budynki stalowe można dość łatwo rozbudować lub rozłożyć. Daje to jedyną w swoim rodzaju możliwość przeniesienia hali, sprzedaży jej innemu inwestorowi i zagospodarowaniu w innej branży. W przypadku standardowych hal jest to niemożliwe.

Na co zwrócić uwagę, przygotowując się do inwestycji w halę?

Pamiętaj o tym, że budowa nie zaczyna się od projektu, ale od wyboru odpowiedniego wykonawcy. Niezależnie od tego, w jaką halę chcesz zainwestować, zwróć uwagę na proponowane ci usługi. Ważne, aby oferta była maksymalnie kompleksowa, ponieważ to oszczędzi kłopotów, które mogą wynikać z braku porozumienia między kilkoma wykonawcami. Sprawdzaj też realizacje i rekomendacje danej firmy. Jeśli planujesz inwestycję w halę stalową, sprawdź usługi Commercecon. To wykonawcy z doświadczeniem, którzy chętnie doradzają w wyborze.


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


biznes