Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU
Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

AAA Auto planuje otworzyć w Polsce 4 nowe oddziały w 2019 r. i podwoić ofertę

08.11.2018 12:11  Firma
AAA Auto planuje otworzyć w Polsce 4 nowe oddziały w 2019 r. i podwoić ofertę AAA Auto, po 3 latach budowania infrastruktury i intensywnym szkoleniu polskiego zespołu, przechodzi do drugiej fazy ekspansji w Polsce, podała spółka. W przyszłym roku planuje otworzyć w Polsce 4 nowe oddziały na 300-500 aut w miastach liczących ponad 300 tys. mieszkańców. Łącznie zamierza w ciągu roku ok. dwukrotnie rozszerzyć ofertę sprzedaży samochodów, z obecnych około 1 400 do 2 500-3 000 aut.

"Dla porównania, przeciętny oddział w Czechach poza największymi miastami ma zazwyczaj dostępnych około 200–250 aut" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała też, że polski oddział AAA Auto ustanowił rekord, sprzedając 1 009 samochodów używanych w samym październiku. Wynik ten oznacza wzrost sprzedaży o 78,6% r/r. Równocześnie jest to najlepszy rezultat wśród krajów Europy Środkowej, w której obecny jest Aures Holdings, zarządzający międzynarodową siecią autocentrów AAA Auto.

"Sprzedaż w polskich oddziałach AAA Auto rośnie systematycznie z miesiąca na miesiąc, szybciej niż w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Wzrost sprzedaży o ponad 78% oznacza, że Polska stała się kołem zamachowym rynku aut używanych w krajach Europy Środkowej, w których mamy swoje oddziały. Od stycznia w Polsce sprzedaliśmy już ponad 7 700 aut używanych, a we wszystkich 44 oddziałach AAA Auto ponad 71 000 samochodów, czyli o 12% więcej niż w tym samym okresie 2017 roku. Największy wpływ na wzrost sprzedaży miało wciąż rosnące zainteresowanie samochodami niemal nowymi, które mają 1-2 lata. Stanowiły one ponad 15% sprzedanych wszystkich aut w naszych oddziałach w Polsce. Ponadto, wzrost sprzedaży był wynikiem rosnącego także zainteresowania finansowaniem zakupu za pomocą kredytu" - powiedziała dyrektor generalna Aures Holdings Karolína Topolová, cytowana w komunikacie.

"Jestem przekonana, że jeśli popyt się utrzyma, pobijemy całoroczny rekord sprzedaży 80 000 aut, który osiągnęliśmy 10 lat temu" - dodała.

Grupa AAA Auto istnieje na rynku od 26 lat i prowadzi sieć ponad 40 salonów samochodowych w Czechach, Polsce, na Słowacji i Węgrzech. Specjalizuje się w samochodach po pierwszym lub drugim właścicielu, z udokumentowaną historią serwisową. Obroty firmy przekraczają 435 mln euro.

ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes