Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Angry Birds głównymi bohaterami kampanii marketingowej Grupy Otmuchów

20.05.2016 14:21  Firma
Angry Birds głównymi bohaterami kampanii marketingowej Grupy Otmuchów 20 maja ruszyła kampania promocyjna produktów Grupy Otmuchów opartej na licencji zakupionej od Rovio, producenta kultowej serii gier „Angry Birds”. Producent słodyczy płatków śniadaniowych i słonych przekąsek deklaruje, że działania promocyjne obejmą żelki, produkty śniadaniowe, batony i mleczka. Akcja jest połączona z konkursem konsumenckim.

Działania promocyjne zakładają szereg aktywności na dedykowanej stronie www.hapsnij.pl, w social media oraz działania typu ATL i BTL. Producent przewiduje m.in. emisję spotu reklamowego w kinie oraz w internecie.

Kampanię otwiera konkurs dla konsumentów, w którym zebrane z opakowań produktów punkty będzie można wymienić na wybrane nagrody rzeczowe, takie jak konsole, tablety, smartfony czy gadżety z wizerunkiem „Angry Birds”. Działania promocyjne będą trwały do 19 sierpnia 2016 r.

„Angry Birds to obecnie jedna z najbardziej popularnych marek świata. Wykorzystanie jej w działaniach promocyjnych naszych produktów to ważny czynnik mający wpływ na wzrost rozpoznawalności Grupy Otmuchów w kraju, ale i nie tylko.” –– powiedział Mariusz Popek, Prezes Zarządu ZPC Otmuchów S.A.

W ramach umowy z Rovio ZPC Otmuchów pozyskał licencję na wykorzystanie wizerunku „Angry Birds” na okres dwóch lat. Sprzedaż produktów ma odbywać się niemal we wszystkich sieciach handlowych, również kinach i rynku tradycyjnym na terenie całej Polski.

„To dla nas wyróżnienie, że zostaliśmy partnerem firmy Rovio - autora bestsellerowych gier z serii Angry Birds. Wierzę, że współpraca przyniesie satysfakcję dla obu stron i liczymy, że podobne tego typu projekty rozwiną się w przyszłości  ” – deklaruje prezes Popek.

Angry Birds to gra, której popularność rosła wraz z rozpowszechnianiem się smartfonów. Do tej pory grę ściągnęły na swoje urządzenia mobilne ponad trzy miliardy użytkowników na całym świecie. To jeden z największych przebojów w historii gier na smartfony i tablety. Jej popularność jest tak duża, że w tym miesiącu do kin wejdzie film z bohaterami serii (Chuck, Red i Bomb) w rolach głównych.Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów S.A.


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes