Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Anwil zawarł porozumienie o współpracy z Politechniką Poznańską

21.03.2019 15:17  Firma
Anwil zawarł porozumienie o współpracy z Politechniką Poznańską Anwil podpisał kolejne porozumienie o współpracy, tym razem z Politechniką Poznańską, podała spółka z Grupy Orlen.

"Wielokierunkowa optyka naszego partnerstwa czyni je elastycznym i daje nam szansę na jego regularne udoskonalanie. W tym celu powołane zostały grupy robocze, które, pozostając ze sobą w stałym dialogu, poszukiwać będą najlepszych rozwiązań wzmacniających naszą współpracę oraz czyniących ją bardziej efektywną" - powiedziała prezes Anwilu Agnieszka Żyro, cytowana w komunikacie.

Dokument podpisany przez rektora Politechniki Poznańskiej prof. dr. hab. inż. Tomasza Łodygowskiego oraz prezes Anwilu wyznacza pola, na których będzie współpracować firma z uczelnią. Podstawowym założeniem porozumienia jest dopasowanie realizowanych inicjatyw do potrzeb rozwojowych spółki  i jej pracowników oraz edukacyjnych studentów, którzy być może w przyszłości znajdą zatrudnienie w Anwilu, a także planów badawczych kadry akademickiej Politechniki Poznańskiej, podano także. 

Zobacz także: Zakładowe laboratoria cały czas monitorują jakość soli przemysłowej

W kontekście badawczym i biznesowym przewidywane jest stworzenie specjalnych zespołów konsultingowych rozpatrujących konkretne projekty rozwojowe. Z kolei w wymiarze edukacyjnym porozumienie przewiduje m.in. organizację prezentacji, wykładów eksperckich oraz warsztatów branżowych.

W ubiegłym miesiącu Anwil podpisał deklarację o współpracy z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Gdańskiej. Firma organizuje także szereg własnych inicjatyw zorientowanych bezpośrednio na wsparcie studentów uczelni publicznych. Na realizację wszystkich programów stypendialnych skierowanych do uczniów i studentów spółka przeznaczyła w ostatnich latach niemal pół miliona złotych.

Anwil jest spółką z grupy kapitałowej PKN Orlen, która opiera swoją działalność biznesową na dwóch filarach - produkcji PCW oraz nawozów azotowych, których - pod względem mocy wytwórczych - jest drugim producentem w kraju i trzynastym w Europie. Obecnie zatrudnia ponad  1 300 osób.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
impact fintech'18: Agnieszka Sygitowicz, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA   Recepta na optymalny portfel konserwatywny oraz agresywny na najbliższe pół roku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes