Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Aż 25 polskich spółek w rankingu Deloitte Technology Fast 500 EMEA

08.12.2017 09:38  Firma
W tegorocznym rankingu firm technologicznych w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) znalazły się 62 firmy z Europy Środkowej. Aż 25 z nich to spółki z Polski. Najwyżej, bo na siódmym miejscu w zestawieniu Deloitte Technology Fast 500 EMEA uplasowała się czeska spółka Kiwi.com. Spośród polskich firm najlepszą pozycję (37) zajęła spółka Tooploox. Tytuł tegorocznego lidera trafił do brytyjskiej spółki Deliveroo, specjalizującej się w zamówieniach posiłków online. Średni wzrost przychodów w zestawieniu wyniósł 1 377 proc.  
 
Ranking grupuje najszybciej rozwijające się spółki technologiczne z 18 krajów w regionie EMEA. Analiza oparta jest o procentowy wzrost przychodów na przełomie ostatnich czterech lat (2013 r. vs. 2016 r.). Średnia stopa wzrostu przychodów wszystkich spółek z zestawienia wyniosła 1 377 proc., dla porównania w edycji ubiegłorocznej było to 967 proc. Aby znaleźć się na liście trzeba było osiągnąć średni wzrost w wysokości 220 proc. – Tegoroczne wyniki wskazują na dobrą kondycję branży technologicznej w regionie EMEA. Technologia przekształca każdy aspekt naszego życia, a innowacyjne, szybko rozwijające się firmy będą nadal w czołówce wprowadzania nowych pomysłów na rynek, co zapewnia im sukces. – mówi Agnieszka Zielińska, Partner, Dział Doradztwa Finansowego Deloitte, Lider Programu Technology Fast 50 Central Europe.
 
Na czele rankingu stanęła brytyjska firma Deliveroo, która zajmuje się zamówieniami posiłków przez internet. – Nasza firma osiągnęła sukces dzięki inwestycjom technologicznym, elastycznej pracy, którą cenią nasi pracownicy oraz wysokiej jakości żywności, którą zawdzięczamy naszym partnerom restauracyjnym – mówi Will Shu, założyciel i dyrektor generalny Deliveroo. 
 
 
 
W pierwszej dziesiątce znalazły się trzy firmy z Europy Środkowej: dwie z Czech i jedna z Litwy, w tym zwycięzca Technology Fast 50 spółka Kiwi.com. W pierwszej setce Fast 500 uplasowało się dziewięć firm z naszego regionu, w tym trzy z Polski. Oprócz Tooploox były to jeszcze Absolvent.pl i Cloud Technologies. Łącznie nasz kraj w EMEA Technology Fast 500 ma 25 reprezentantów. Siedem spółek pochodzi z Litwy, sześć z Chorwacji, pięć z Bułgarii i Czech, po cztery z Rumunii i Słowacji, trzy z Węgier oraz po jednej z Bośni i Hercegowiny, Estonii i Łotwy. 
 
 
Podobnie jak w poprzednich latach najliczniej reprezentowanym państwem jest Francja, z której pochodzą 97 spółki. Drugie miejsce należy do Wielkiej Brytanii (92), a trzecie do Holandii (50). 
 
Tegoroczna edycja Deloitte Technology Fast 500 EMEA tradycyjnie została zdominowana przez spółki z sektora oprogramowania, które stanowią blisko 67 proc. całego zestawienia. Firm reprezentujących kategorię media jest 13 proc. Trzecie miejsce zajmują branże komunikacyjna i sprzęt komputerowy, zajmujący po około 6 proc.
 
Zwycięzcy w poszczególnych sektorach: 
 
 
Więcej informacji: www.deloitte.co.uk/fast500emea, www.deloitte.com/fast500 oraz www.deloitte.com/pl. 

O rankingu:
 
Ranking „Deloitte Technology Fast 500 EMEA” przedstawia 500 najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w regionie EMEA, a firmy uszeregowane są na podstawie tempa wzrostu osiąganych przychodów. Program jest globalny: oprócz rankingu EMEA są również dwa rankingi obejmujące region Asia Pacific oraz North America. Firmy nominowane do rankingu pochodzą z regionalnych konkursów (główna kategoria). Polska była uwzględniona w rankingu „Technology Fast 50 Central Europe”, który został opublikowany w październiku br.
 
Firmy uwzględnione w rankingu muszą spełniać następujące kryteria:
  • opracowywać lub wytwarzać autorskie technologie i/lub ponosić istotne nakłady na prace badawczo-rozwojowe, 
  • posiadać strukturę własności, która wyklucza udziały większościowe inwestorów strategicznych, 
  • posiadać siedzibę w jednym z krajów uczestniczących w programie, 
  • okres działalności min. 4 lata, 
  • wysokość przychodów operacyjnych w każdym badanym roku min 50 000 EUR (kurs wymiany w oparciu o średnią roczną podaną przez banki centralne dla
Więcej informacji w załączniku

Deloitte

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes