Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

BIK ma umowę przedwstępną na zakup nieruchomości w Kątach Wrocławskich

07.12.2018 14:58  Firma
BIK ma umowę przedwstępną na zakup nieruchomości w Kątach Wrocławskich Biuro Inwestycji Kapitałowych (BIK) podpisało umowę przedwstępną na zakup nieruchomości w Kątach Wrocławskich o powierzchni blisko 120 tys. m2, na której planowana jest budowa nowego centrum logistycznego. Wartość transakcji, która powinna zostać sfinalizowana do końca stycznia 2019 r., ustalona została naokoło 12,9 mln zł netto, podała spółka.

"Biuro Inwestycji Kapitałowych, działając poprzez spółkę zależną, zawarło z Themis Development umowę przedwstępną dotyczącą przeniesienia własności nieruchomości położonej w Kątach Wrocławskich o łącznej powierzchni 117 468 m2. Na tym terenie deweloper powierzchni komercyjnych zamierza wybudować nowoczesne centrum logistyczne. Termin na zawarcie umowy przyrzeczonej nabycia nieruchomości został ustalony najpóźniej na dzień 31 stycznia 2019 r. Szacunkowa wartość umowy została ustalona na nieco ponad 12,9 mln zł netto" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z warunkami umowy przedwstępnej, do depozytu notarialnego została złożona przez spółkę zależną kwota w wysokości blisko 1,3 mln zł na poczet zapłaty ceny za nieruchomość, albo udziały, przy czym ostateczny wybór sposobu przeprowadzenia transakcji pomiędzy zakupem udziałów w Themis albo bezpośrednim zakupem nieruchomości od Themis, będzie należał do spółki zależnej, podano dalej.

Umowa przewiduje również, że spółka zależna ma prawo przenieść prawa i obowiązki wynikające z umowy na dowolny podmiot należący do grupy kapitałowej Biuro Inwestycji Kapitałowych, pod warunkiem, że podmiot ten będzie spółką powiązaną lub zależną od BIK, bez konieczności uzyskiwania zgody Themis.

Biuro Inwestycji Kapitałowych jest deweloperem powierzchni komercyjnych. Specjalizuje się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych. Drugim filarem działalności jest budowa i wynajem nowoczesnych powierzchni handlowych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r. 

ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes