Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

BNP Paribas dołączył do grona emitentów produktów strukturyzowanych na GPW

15.12.2017 13:52  Firma
BNP Paribas dołączył do grona emitentów  produktów strukturyzowanych na GPW
15 grudnia br. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutowały certyfikaty strukturyzowane wyemitowane przez BNP Paribas. Instrumentem bazowym dla nowych certyfikatów jest indeks EURO STOXX® BanksPrice EUR Index. BNP Paribas to już piąty emitent produktów strukturyzowanych notowanych na GPW
 
15 grudnia 2017 r. w obrocie giełdowym znalazły się nowe certyfikaty strukturyzowane wyemitowane przez BNP Paribas Issuance B.V. Instrumentem bazowym dla nowej emisji certyfikatów jest indeks EURO STOXX® BanksPrice EUR Index.
 
– Cieszymy się, że BNP Paribas wyemitował serię certyfikatów strukturyzowanych na naszym rynku. Nowe instrumenty poszerzą paletę możliwości inwestycyjnych o certyfikaty typu autocall na indeks  EURO STOXX® BanksPrice EUR Index. Liczymy na to, że będąc już na polskim rynku i mając przetartą ścieżkę emisji produktów strukturyzowanych, emitent wprowadzi na GPW w przyszłości kolejne – powiedział Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
 
Do obrotu giełdowego została wprowadzona jedna seria certyfikatów ISIN  XS1631571871 z terminem ostatniego notowania 24 listopada 2020 r. Cena emisyjna certyfikatów wynosi 1000 PLN Liczba certyfikatów, które emitent wprowadził do obrotu wynosi 56 465 sztuk. Nowe instrumenty będą notowane na rynku równoległym w Systemie Animatora Rynku. Dystrybutorem certyfikatów było Biuro Maklerskie Banku BGŻ BNP Paribas, które prowadziło sprzedaż w sieci Banku BGŻ BNP Paribas.
 
– Jesteśmy podekscytowani możliwością notowania naszych certyfikatów strukturyzowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, dzięki czemu zwiększy się ich przejrzystość i płynność. Mamy nadzieję, że pomoże to w dalszym rozwoju produktów strukturyzowanych w sieci Banku BGŻ BNP Paribas oraz pozwoli na bliższą współpracę z innymi dystrybutorami w Polsce – powiedziała Danuta Wolniak z londyńskiego oddziału BNP Paribas, odpowiedzialna za rozwój produktów inwestycyjnych.
 
Obecnie na warszawskiej giełdzie notowanych jest 940 produktów strukturyzowanych. Inwestorzy mają duży wybór instrumentów bazowych, zróżnicowanych pod kątem miejsca pochodzenia i rodzaju: akcji, koszyków akcji, indeksów, surowców produktów rolnych. Ponadto produkty strukturyzowane umożliwiają wybór instrumentu bazowego zgodnego z preferowanym poziomem ryzyka inwestycyjnego, a także możliwość zarabiania na wzrostach i spadkach cen instrumentów bazowych. 

Giełda Papierów Wartościowych

Notowania GPW
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes