Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Benefit Systems szacuje wpływ rozliczenia transakcji zw. z NewCo2 na 21,5 mln zł

22.03.2019 08:52  Firma
Benefit Systems szacuje wpływ rozliczenia transakcji zw. z NewCo2 na 21,5 mln zł Benefit Systems dokonał wstępnego rozpoznania wieloetapowej transakcji, której efektem końcowym było m.in. wydzielenie części majątku z Calypso Fitness do NewCo2 w 100% pośrednio zależnej od Benefit Systems na dzień 31.12.2018 r., podała spółka. Szacowany pozytywny wpływ rozliczenia całej transakcji na skonsolidowany zysk przed opodatkowaniem grupy kapitałowej Benefit Systems wynosi około 21,5 mln zł i ma charakter niepieniężny.

Zgodnie z wymogami standardu MSSF 3 w połączeniu jednostek realizowanym etapami jednostka przejmująca ponownie wycenia uprzednio należące do niej udziały kapitałowe w jednostce przejmowanej w wartości godziwej na dzień przejęcia i ujmuje powstały w ten sposób zysk lub stratę w wyniku finansowym, podano.

Zobacz także: Spółka Benefit Systems podpisała aneks i umowę dot. zakupu klubów fitness

"Spółka zgodnie z powyższym wyliczyła różnicę między wartością godziwą NewCo2 a wartością księgową posiadanych udziałów na dzień transakcji. Szacowany pozytywny wpływ rozliczenia całej transakcji na skonsolidowany zysk przed opodatkowaniem grupy kapitałowej Benefit Systems wynosi około 21,5 mln zł i ma charakter niepieniężny. Rozpoznana kwota stanowi szacunek zarządu emitenta, który podlega badaniu przez audytora i może ulec zmianie w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym grupy kapitałowej Benefit Systems za 2018 rok. Zarząd emitenta zwraca uwagę, że ww. kwota stanowi wycenę tymczasową do zakończenia procesu alokacji ceny nabycia" - czytamy w komunikacie.

Grupa kapitałowa Benefit Systems jest dostawcą rozwiązań w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych w zakresie m.in. kart sportowych oraz kultury i rozrywki (Program Kinowy, MultiTeatr). Od kwietnia 2011 roku spółka jest notowana na parkiecie głównym GPW.

ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
IMS SA, Piotr Bielawski - Wiceprezes Zarządu, #252 PREZENTACJE WYNIKÓW   impact fintech'18: Agnieszka Sygitowicz, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes