Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Biuro Maklerskie Alior Banku z najlepszym wynikiem w Lidze Ekspertów w sierpniu

12.09.2017 15:09  Firma
W sierpniu br. w projekcie Liga Ekspertów organizowanym przez portal Analizy Online portfel Agaty Filipowicz-Rybickiej z Biura Maklerskiego Alior Banku osiągnął najwyższą stopę zwrotu. W projekcie bierze udział 17 specjalistów, wśród których znajdują się przedstawiciele banków, domów maklerskich czy instytucji zarządzania aktywami. Ich zadaniem jest zbudowanie dwóch portfeli inwestycyjnych w oparciu o strategie ofensywną i defensywną.
 
Liga Ekspertów to projekt edukacyjny portalu Analizy Online będącego niezależnym ośrodkiem opiniotwórczym prezentującym najnowsze informacje na temat rynku funduszy inwestycyjnych i emerytalnych, aktualnych notowań i wyników z funduszy inwestycyjnych.

Głównym celem projektu jest rozpowszechnienie idei inwestowania w fundusze inwestycyjne jako formy systematycznego budowania kapitału na lata. Wśród 17 uczestników znajduje się m.in. Agata Filipowicz-Rybicka, kierownik zespołu analiz działu inwestycyjnego Alior Banku, której w zeszłym miesiącu udało się zbudować najlepszy portfel defensywny z najwyższą stopą zwrotu na poziomie 0,96%.
 
Zadaniem uczestników jest budowa dwóch portfeli inwestycyjnych z szeroko dostępnych na rynku funduszy polskich i zagranicznych w oparciu o strategie ofensywną i defensywną. Portfel skonstruowany w oparciu o strategię ofensywną zawiera fundusze o dowolnym poziomie ryzyka, portfel defensywny z kolei składa się przede wszystkim z funduszy o niskim poziomie ryzyka – funduszy dłużnych, gotówkowych i pieniężnych oraz ochrony kapitału z maksymalnym możliwym udziałem pozostałych funduszy do 10% portfela.
 
Aby sprawdzić jak prezentuje się portfel inwestycyjny eksperta Alior Banku w projekcie edukacyjnym Liga Ekspertów, wystarczy kliknąć w link. Zmagania uczestników z dynamicznie zmieniającą się sytuacją rynkową oraz stan ich portfeli i wyniki można monitorować na bieżąco na portalu Analizy Online, który codziennie prezentuje ich rankingi.

Biuro Maklerskie Alior Banku
 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes