Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Bonair dołącza do Grupy EUVIC i Human Cloud

12.07.2016 09:54  Firma
Bonair dołącza do Grupy EUVIC i Human Cloud EUVIC objął 15 proc. akcji spółki Bonair SA, specjalizującej we wdrażaniu systemów dziedzinowych dla sektora finansowego oraz rozwiązań Microsoft Dynamics ERP  i CRM  dla przedsiębiorstw produkcyjno-usługowych i administracji.

W ten sposób Bonair dołączył do Grupy EUVIC, największej w tej części Europy federacji spółek IT. Jednocześnie spółka dołączyła także do klastra Human Cloud, skupiającego wiodące polskie firmy IT i śląskie ośrodki akademickie.

Zgoda na objęcie nowej emisji akcji Bonair przez EUVIC została podjęta przez walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki w dniu pierwszego lipca br. Podjęto tam również decyzję o powołaniu Wojciecha Wolnego, Prezesa Zarządu EUVIC SA, w skład Rady Nadzorczej Bonair. Jak podkreślają obie spółki, to bardzo ważne wydarzenie dla nich ze względu na możliwość synergii.

„Nasze firmy doskonale się znają i mają za sobą szereg wspólnych projektów. Inżynierowie EUVIC uczestniczą np. w pracach związanych z wdrożeniem systemu ERP w Poczcie Polskiej, odpowiadając za szynę danych i integrację. Zdecydowaliśmy się zacieśnić tę współpracę tworząc kapitałowe powiązania między naszymi firmami i jednocześnie rozszerzyć jej obszar przez przystąpienie do Grupy EUVIC i klastra Human Cloud” – mówi Andrzej Wach, Prezes Zarządu Bonair SA.


Bonair


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes