Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Chcemy otworzyć placówki w Waszyngtonie, Nowym Jorku i Singapurze

16.05.2019 14:47  Firma
Chcemy otworzyć placówki w Waszyngtonie, Nowym Jorku i Singapurze Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) analizuje możliwości otworzenia swoich przedstawicielstw w Waszyngtonie, Nowym Jorku i Singapurze, poinformowała ISBnews.TV prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka. Podtrzymała też zapowiedzi dotyczące otwarcia w tym roku placówek we Frankfurcie i Londynie.

"Kolejne nasze przedstawicielstwa będą otwierane we Frankfurcie - z końcem tego miesiąca będziemy chcieli oficjalnie otworzyć tę placówkę - oraz w Londynie, bo pomimo Brexitu trudno wyobrazić sobie, że Londyn przestanie być bijącym sercem finansów" - powiedziała Daszyńska-Muzyczka w rozmowie z ISBnews.TV podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG) w Katowicach. Agencja ISBnews była głównym patronem medialnym EKG.

"Jesteśmy też w trakcie procedowania prawnych uwarunkowań możliwości otworzenia swojej placówki chociażby w Waszyngtonie i w Nowym Jorku oraz w Singapurze" - dodała prezes.

Podkreśliła, że celem takich lokalizacji placówek jest zadbanie o to, żeby BGK był lepiej rozpoznawany jako polski bank rozwoju, który realizuje zadania ważne dla polskiej gospodarki. 

Zobacz także: CDRL ma umowę kredytową z BGK na 10 mln zł na refinans. akwizycji na Białorusi

"Chcemy pokazywać polską gospodarkę, ale też zdobywać finansowanie, które będzie tańsze ze względu na tę obecność i rozpoznawalność, a tym samym budowanie zaufania. Jeżeli zdecydujemy się potem chociażby na obligacje dla Krajowego Funduszu Drogowego, to naszą ambicją jest, żeby one były jak najbardziej efektywne od strony kosztów" - podsumowała Daszyńska-Muzyczka.

Pod koniec kwietnia prezes zapowiadała, że po otwarciu we wrześniu ub.r. swojego pierwszego zagranicznego przedstawicielstwa - w Brukseli, Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) planuje uruchomienie w tym roku kolejnych placówek - we Frankfurcie i Londynie. Jak tłumaczyła, celem jest przede wszystkim promocja banku i Polski, jak również wspieranie eksportu polskich przedsiębiorstw.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju - jedyna taka instytucja w Polsce. Bank aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Jest inwestorem w funduszach, których aktywami zarządza Polski Fundusz Rozwoju.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Paweł Szczepanik przedstawia: FALE ELLIOTTA FAKTY I MITY | Analiza techniczna   Jak inwestować w condohotele
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes